Talabalar oʻrtasidagi jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olishga bagʻishlangan profilaktik tadbir oʻtkazildi
Tadbirda Urganch davlat universiteti Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi boshligʻi Sh.Allaberganov,  rektor maslahatchisi R.Sharipov,   Yoshlar ishlari agentligi Xorazm viloyati boshqarmasi boshlig’i  S.Palvonov, Viloyat ichki ishlar boshqarmasi katta inspektori, mayor J.Masharipov,  “Ko’zli ota” Jome masjidi imom xatibi X.Otajonov, Urganch shahar “Ma’rifat” mahallasi yoshlar yetakchisi A.Matchonov hamda Urganch davlat universiteti talaba-yoshlari ishtirok etdilar.
Tadbirda soʻzga chiqqanlar, bugungi kunda Xorazm viloyatida yoshlar oʻrtasida sodir etilayotgan  jinoyatchilik va huquqbuzarliklar hamda ularni bartaraf etish uchun olib borilayotgan chora-tadbirlar haqida atroflicha soʻz yuritdilar.
Yoshlar o‘rtasida jinoyatlarning oldini olish, targ‘ibot-tushuntirish ishlarini kuchaytirish, talabalarning intizomi va davomatini doimiy ravishda nazorat qilish kerakligi hamda  "jinoyat”,  uning kelib chiqish sabablari, bunga imkoniyat yaratuvchi shart-sharoitlar xususida to‘xtalib, barcha talabalar ogohlikka chaqirildi.

Проведено профилактическое мероприятие, посвященное предупреждению преступности и правонарушений среди студентов
На мероприятии заведующая кафедрой работы с молодежью, духовности и образования Ургенчского государственного университета Ш. Аллаберганов, советник ректора Шарипов Р., начальник Хорезмского областного управления Управления по делам молодежи Палвонов С., старший инспектор РОВД майор Машарипов Ж., Х. В мероприятии приняли участие имам-хатыб мечети «Козли ота» Жоме Атаджонов, молодежный лидер микрорайона «Марифат» г. Ургенча А. Матчонов, студенты Ургенчского государственного университета.
Выступившие на мероприятии подробно рассказали о преступлениях и правонарушениях, совершенных сегодня среди молодежи в Хорезмской области, а также о принимаемых мерах по их устранению.
Всех студентов призывали к осознанию важности профилактики правонарушений среди молодежи, усиления пропагандистско-разъяснительной работы, необходимости постоянного контроля за дисциплиной и посещаемостью студентов, а также «преступности», причин ее возникновения, условия, которые делают это возможным.
«Профилактика правонарушений и борьба с ними — это не только обязанность государства или правоохранительных органов. Это обязанность каждого из нас. «Лучше предотвратить болезнь, чем лечить ее», — заявили они.