2022-yil  3-noyabr  sanasida Urganch davlat universiteti  Kengashining  navbatdagi  3-majlisi bo‘lib o‘tdi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Kengash  yigʻilishi avvalida rektor B.Abdullayev universitetning bir guruh professor-oʻqituvchilariga diplomlarini topshirdi. Xususan, Bahodir Rahmonov va Sardor Xodjaniyozovlarga Fan doktori diplomlari, Shirinjon Bobojonova, Jasurbek Jamatov, Hikmatjon Matyoqubov, Neʼmatjon Roʻzmetov, Shahlo Hayitovalarga Dotsentlik diplomlari, Davronbek Yusupov, Zokirjon Sherov, Otabek Rahimov, Otabek Matchanov, Dilshod Saidov, Hasanboy Matniyozov, Sarvar Otajonov, Elbek Xoʻjaniyozov, Dilnoza Jumaniyozova, Qahramon Razzoqov, Elyor Otashev, Oʻlmasbek Abdullayevlarga PhD diplomlari topshirildi.
Shundan so‘ng,  Kengash yig‘ilishi kun tartibidagi turli xil masalalar bilan o‘z ishini davom ettirdi. Yigʻilishda quyidagi masalalar koʻrib chiqildi:
▪️O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning «Markaziy Osiyo – Yevropa Ittifoqi» birinchi sammitidagi nutqi mazmun-mohiyati;
▪️Universitetda 2021-2022-o‘quv yili yakunlari va jamoaning yangi o‘quv yilidagi vazifalari;
▪️O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 28-yanvardagi PF-60-son Farmonining 3-bandida belgilangan vazifalar  ijrosi yuzasidan universitet va mahalla hamkorligida amalga oshirilayotgan ishlar;
▪️Universitet o’quv va ilmiy laboratoriyalarining zamonaviy asbob-uskunalar bilan ta’minlanishi ahvoli;

3 ноября 2022 года состоялось очередное 3-е заседание Совета Ургенчского государственного университета. Совет прошел под председательством ректора университета Бахрома Абдуллаева и членов совета.
В начале заседания Совета ректор Б.Абдуллаев вручил грамоты группе профессорско-преподавательского состава университета. В частности, дипломы доктора наук получили Бахадир Рахмонов и Сардор Ходжаниезов; Ширинджон Бободжонова, Жасурбек Джаматов, Хикматжон Матыокубов, Нематжон Розметов, Шахло Хаитова награждены дипломами доцентов, Давронбек Юсупов, Закиржон Шеров, Отабек Рагимов, Отабек Матчанов, Дилшод Саидов, Хасанбой Матниезов, Сарвар Отажонов, Эльбек Ходжаниёзов, Дилноза, Джуманёзова Раззокову, Элёру Оташеву, Олмасбеку Абдуллаеву присвоены звания кандидатов наук. дипломы.
После этого заседание Совета продолжило свою работу с различными вопросами повестки дня. На встрече обсуждались следующие вопросы:
▪️Суть выступления Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева на первом саммите «Центральная Азия – Европейский Союз»;
▪️Итоги 2021-2022 учебного года в университете и задачи коллектива в новом учебном году;
▪️Работы, проводимые во взаимодействии университета и микрорайона в связи с выполнением задач, указанных в пункте 3 Указа Президента Республики Узбекистан №ПП-60 от 28 января 2022 года;
▪️Состояние оснащения учебных и научных лабораторий университета современным оборудованием;
▪️ Реализация решения PQ-2909 «О мерах по дальнейшему развитию системы высшего образования» на факультете естественных наук.