2022-yil  3-noyabr  sanasida Urganch davlat universiteti  Kengashining  navbatdagi  3-majlisi bo‘lib o‘tdi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Kengash  yigʻilishi avvalida rektor B.Abdullayev universitetning bir guruh professor-oʻqituvchilariga diplomlarini topshirdi. Xususan, Bahodir Rahmonov va Sardor Xodjaniyozovlarga Fan doktori diplomlari, Shirinjon Bobojonova, Jasurbek Jamatov, Hikmatjon Matyoqubov, Neʼmatjon Roʻzmetov, Shahlo Hayitovalarga Dotsentlik diplomlari, Davronbek Yusupov, Zokirjon Sherov, Otabek Rahimov, Otabek Matchanov, Dilshod Saidov, Hasanboy Matniyozov, Sarvar Otajonov, Elbek Xoʻjaniyozov, Dilnoza Jumaniyozova, Qahramon Razzoqov, Elyor Otashev, Oʻlmasbek Abdullayevlarga PhD diplomlari topshirildi.
Shundan so‘ng,  Kengash yig‘ilishi kun tartibidagi turli xil masalalar bilan o‘z ishini davom ettirdi. Yigʻilishda quyidagi masalalar koʻrib chiqildi:
▪️O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning «Markaziy Osiyo – Yevropa Ittifoqi» birinchi sammitidagi nutqi mazmun-mohiyati;
▪️Universitetda 2021-2022-o‘quv yili yakunlari va jamoaning yangi o‘quv yilidagi vazifalari;
▪️O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 28-yanvardagi PF-60-son Farmonining 3-bandida belgilangan vazifalar  ijrosi yuzasidan universitet va mahalla hamkorligida amalga oshirilayotgan ishlar;
▪️Universitet o’quv va ilmiy laboratoriyalarining zamonaviy asbob-uskunalar bilan ta’minlanishi ahvoli;

The 3rd meeting of the Council of Urganch State University was held
On November 3, 2022, the next 3rd meeting of the Council of Urganch State University was held. The council was held under the chairmanship of the rector of the university Bakhrom Abdullayev and the members of the council.
At the beginning of the meeting of the Council, Rector B. Abdullayev presented diplomas to a group of professors and teachers of the university. In particular, Doctor of Science diplomas were awarded to Bahadir Rahmonov and Sardor Khodjaniyozov; Shirinjon Bobojonova, Jasurbek Jamatov, Hikmatjon Matyokubov, Ne'matjon Rozmetov, Shahlo Hayitova were awarded Associate Professor diplomas, Davronbek Yusupov, Zakirjon Sherov, Otabek Rahimov, Otabek Matchanov, Dilshod Saidov, Hasanboy Matniyozov, Sarvar Otajonov, Elbek Khojaniyozov, Dilnoza Jumanyozova, Kahramon Razzokov, Elyor Otashev, Olmasbek Abdullayev were awarded Ph.D. diplomas.
After that, the Council meeting continued its work with various issues on the agenda. The following issues were discussed at the meeting:
▪️The essence of the speech of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev at the first summit of "Central Asia - European Union";
▪️The results of the 2021-2022 academic year at the university and the tasks of the team in the new academic year;
▪️Works being carried out in cooperation between the university and the neighborhood in connection with the implementation of the tasks specified in paragraph 3 of the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan No. PD-60 of January 28, 2022;
▪️The state of providing the educational and scientific laboratories of the university with modern equipment;
▪️ Implementation of decision PQ-2909 "On measures to further develop the higher education system" at the Faculty of Natural Sciences.