Viloyatimiz fuqarolari uchun UrDU rektorining Sayyor qabuli oʻtkazildi
2022-yilning 12-noyabr kuni Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayevning Urganch davlat universiteti faoliyatiga tegishli murojaatlar boʻyicha viloyatimiz fuqarolari uchun Sayyor qabuli oʻtkazildi.
▪️Fuqarolar bilan ochiq muloqot tarzida bo‘lib o‘tgan qabulda yoshlar, ota-onalar, universitet xodimlari o‘z muammo va takliflarini erkin tarzda rektorga bildirdilar.
▪️Fuqarolarimizdan asosan, ijtimoiy himoya, TTJ bilan ta’minlash, mahallada infratuzilmani yaxshilash, kitob masalasi  kabi murojaatlar kelib tushmoqda. Ushbu masalalar Sayyor qabul davomida koʻrib chiqildi va ayrimlari joyida  yechimini topdi.

Состоялся выездной прием ректора УрГУ для жителей нашего региона
12 ноября 2022 года ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев провел мобильный прием для граждан нашей области по поводу обращений, связанных с деятельностью Ургенчского государственного университета.
Молодежь, родители, сотрудники университета свободно высказали свои проблемы и предложения ректору на приеме, проведенном в форме открытого общения с гражданами.
К нашим гражданам в основном поступают обращения по вопросам социальной защиты, предоставления студенческого общежития, улучшения инфраструктуры микрорайона, выдачи книг. Эти вопросы обсуждались на Мобильной приемной и некоторые из них были решены на месте.