Tabiiy fanlar fakultetida davlat bayrogʻi qabul qilingan kun keng nishonlandi
Bugun respublikamiz boʻylab keng nishonlanayotgan gʻururimiz, faxrimiz -  Davlat bayrogʻimiz qabul qilingan kun UrDU Tabiiy fanlar fakultetida ham katta shodiyona bilan qarshi olindi. Davlatimiz madhiyasi bilan boshlangan tadbirga universitet rahbariyati va fakultet jamoasi jam boʻldi. Bayram kechasini UrDU rektor maslahatchisi R.Sharipov tabrik soʻzlari bilan ochib berdi.
Shuningdek, tadbirda UzLiDeP Xorazm viloyat kengahi raisi I.Fayzullayev tabrik nutqi bilan ishtirok etib, fakultet talabalariga partiyaga aʼzolik guvohnomalarini va esdalik sovgʻalarini taqdim etdi.
Tadbir davomida Urganch shahar 1-sonli Ichki ishlar boʻlimi boshligʻi, podpolkovnik Sh.Xasanov, Shimoliy - gʻarbiy harbiy okrug 53008 harbiy qism kapitani S.Isroilov,  ushbu harbiy qismning Xotin - qizlar va harbiy xizmatchilarining  oila a'zolari bilan ishlovchi mutaxassisi M.Mirzayeva, Milliy gvardiya Xorazm viloyat qoʻriqlash boshqarmasi faxriylar kengashi raisi, podpolkovnik K.Ibadullayev, Mudofaa vazirligi Urganch shahar faxriylar kengashi a'zosi, mayor R.Matchonov hamda "Ma'rifat" mahallasi fuqarolar yigʻini raisi A.Xodjiyevlarning tabrik soʻzlari tinglandi.
Tadbiyning badiiy qismida fakultet iqtidorli talabalarining vatanparvarlikni ulugʻlovchi, davlat bayrogʻini madh etuvchi sheʻrlari, kuy-qoʻshiqlari yigʻilganlarga taqdim etildi.

The day of adoption of the national flag was widely celebrated at the Faculty of Natural Sciences
Today, the day of adoption of our state flag, which is widely celebrated throughout our republic, was welcomed with great joy at the Faculty of Natural Sciences of UrSU. The university administration and the faculty team gathered at the event, which started with the anthem of our country. R. Sharipov, adviser to the rector of UrSU, opened the celebration with congratulatory speech.
Also, the chairman of the Khorazm regional council of UzLiDeP I. Fayzullayev took part in the event with a congratulatory speech and presented party membership certificates and souvenirs to the students of the faculty.
During the event, congratulatory words were heard from, head of the Urganch City Internal Affairs Department No. 1, lieutenant colonel Sh. Khasanov, captain of military unit 53008 of the North-Western Military District S. Israilov, M. Mirzayeva, specialist of this military unit working with females and family members of servicemen, the chairman of the veterans' council of the Khorezm regional security department of the National Guard, lieutenant colonel K. Ibadullayev, the member of the Urganch city veterans' council of the Ministry of Defense, major R. Matchonov, and the chairman of the citizens' assembly of the "Marifat" neighborhood A. Khodzhiyev.
In the artistic part of the training, the talented students of the faculty presented poems and songs glorifying patriotism and glorifying the national flag.