Tabiiy fanlar fakultetida davlat bayrogʻi qabul qilingan kun keng nishonlandi
Bugun respublikamiz boʻylab keng nishonlanayotgan gʻururimiz, faxrimiz -  Davlat bayrogʻimiz qabul qilingan kun UrDU Tabiiy fanlar fakultetida ham katta shodiyona bilan qarshi olindi. Davlatimiz madhiyasi bilan boshlangan tadbirga universitet rahbariyati va fakultet jamoasi jam boʻldi. Bayram kechasini UrDU rektor maslahatchisi R.Sharipov tabrik soʻzlari bilan ochib berdi.
Shuningdek, tadbirda UzLiDeP Xorazm viloyat kengahi raisi I.Fayzullayev tabrik nutqi bilan ishtirok etib, fakultet talabalariga partiyaga aʼzolik guvohnomalarini va esdalik sovgʻalarini taqdim etdi.
Tadbir davomida Urganch shahar 1-sonli Ichki ishlar boʻlimi boshligʻi, podpolkovnik Sh.Xasanov, Shimoliy - gʻarbiy harbiy okrug 53008 harbiy qism kapitani S.Isroilov,  ushbu harbiy qismning Xotin - qizlar va harbiy xizmatchilarining  oila a'zolari bilan ishlovchi mutaxassisi M.Mirzayeva, Milliy gvardiya Xorazm viloyat qoʻriqlash boshqarmasi faxriylar kengashi raisi, podpolkovnik K.Ibadullayev, Mudofaa vazirligi Urganch shahar faxriylar kengashi a'zosi, mayor R.Matchonov hamda "Ma'rifat" mahallasi fuqarolar yigʻini raisi A.Xodjiyevlarning tabrik soʻzlari tinglandi.
Tadbiyning badiiy qismida fakultet iqtidorli talabalarining vatanparvarlikni ulugʻlovchi, davlat bayrogʻini madh etuvchi sheʻrlari, kuy-qoʻshiqlari yigʻilganlarga taqdim etildi.

День принятия государственного флага широко отметили на факультете Естественных наук
Сегодня день принятия нашего государственного флага, который широко отмечается по всей республике, с большой радостью встретили на факультете Естественных наук УрГУ. На мероприятии, которое началось с гимна нашей страны, собрались администрация университета и коллектив факультета. С поздравительной речью торжество открыл советник ректора УрГУ Р.Шарипов.
Также в мероприятии с поздравительной речью принял участие председатель Хорезмского областного совета УзЛиДеП И.Файзуллаев и вручил студентам факультета партийные удостоверения и сувениры.
В ходе мероприятия прозвучали поздравительные слова начальника УВД №1 г. Ургенча, подполковника Ш. Хасанов, капитан в/ч 53008 Северо-Западного военного округа Исраилов С., Мирзаева М., специалист данной в/ч по работе с женщинами и членами семей военнослужащих, председатель совета ветеранов Хорезмского областного управления безопасности Национальной гвардии подполковник К. Ибадуллаев, член Ургенчского городского совета ветеранов Министерства обороны майор Р. Матчонов и председатель схода граждан микрорайона «Марифат» А. Ходжиев.
В художественной части тренинга талантливые студенты факультета представили стихи и песни, воспевающие патриотизм и прославляющие национальный флаг.