"Korrupsiya-taraqqiyot kushandasi" mavzusidagi insholar tanlovining universitet bosqichi o'tkazildi
Joriy yil 24-noyabr kuni Urganch davlat universitetida  "Korrupsiya-taraqqiyot kushandasi" mavzusida "Eng  yaxshi insholar" tanlovining universitet bosqichi o'tkazildi. Tanlovda fakultet bosqichida g'oliblikni qo'lga kiritgan 32 nafar talabalar ishtirok etishdi.
Hakamlar hayʼatining xulosasiga koʻra, quyidagi talabalar "Eng  yaxshi insholar" tanlovining universitet bosqichi gʻoliblari deb topildi:
1-o'rin - Filologiya fakulteti talabasi Ismoilova Aziza
2-o'rin – Pedagogika fakulteti talabasi Tahirova Tanho
3-o'rin – Tabiiy fanlar fakulteti talabasi Egamberdiyeva Sevara
Tanlovning universitet bosqichida g'oliblikni qo'lga kiritgan talaba-yoshlar, jumladan, 1-o'rin sohibi 1 000 000 so'm, 2-o'rin sohibi 750 000 so'm va 3-o'rinni qo'lga kiritgan talaba  500 000 soʻm pul mablagʻlari bilan ragʻbatlantiriladi.

The university stage of the essay contest on the topic "Corruption is the enemy of development" was held
On November 24 of this year, the university roubd of the "Best Essays" contest was held at Urganch State University on the topic "Corruption is the enemy of development". 32 students who won at the faculty round took part in the contest.
According to the jury's conclusion, the following students were named the winners of the university round of the "Best Essays" contets:
1st place - Ismailova Aziza, a student of the Faculty of Philology
2nd place - Tahirova Tanho, a student of the Faculty of Pedagogy
3rd place – Egamberdiyeva Sevara, a student of the Faculty of Natural Sciences
Winners of the university round of the contest, including 1st place winner 1,000,000 soums, 2nd place winner 750,000 soums and 3rd place winner the student is encouraged with 500,000 soums.