Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev joriy yilning 27-30-noyabr kunlari Fransiyaning Parij shahrida o‘tkaziladigan navbatdagi Ikkinchi O‘zbekiston-Fransiya ta’lim forumida ishtirok etish uchun jo‘nab ketdi
Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev  joriy yilning  27-30-noyabr kunlari Fransiyaning Parij shahrida o‘tkaziladigan  navbatdagi Ikkinchi O‘zbekiston-Fransiya ta’lim forumida ishtirok etish uchun jo‘nab ketdi.
Forum doirasida O‘zbekiston va Fransiya oliy ta’lim muassasalari o‘rtasida hamkorlik shartnomalari imzolanishi rejalashtirilmoqda.
Ma’lumot uchun: Birinchi O‘zbekiston-Fransiya ta’lim forumi 2021-yil 7-9 oktabr kunlari Toshkent va Samarqand shaharlarida o‘tkazilgan bo‘lib, unda Fransiya tomonidan 11 ta universitet hamda “Campus France”agentligi vakillari bilan birga jami 23 kishi ishtirok etgan edi.

Ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев отправился для участия во Втором узбекско-французском образовательном форуме, который пройдет в Париже, Франция, 27-30 ноября текущего года
Ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев отправился для участия во Втором узбекско-французском образовательном форуме, который пройдет в Париже, Франция, 27-30 ноября текущего года.
В рамках форума планируется подписание соглашений о сотрудничестве между высшими учебными заведениями Узбекистана и Франции.
Для справки: Первый узбекско-французский образовательный форум прошел 7-9 октября 2021 года в городах Ташкент и Самарканд, где Франция совместно с представителями 11 вузов и агентства «Campus France» приняли участие 23 человека.