Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev joriy yilning 27-30-noyabr kunlari Fransiyaning Parij shahrida o‘tkaziladigan navbatdagi Ikkinchi O‘zbekiston-Fransiya ta’lim forumida ishtirok etish uchun jo‘nab ketdi
Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev  joriy yilning  27-30-noyabr kunlari Fransiyaning Parij shahrida o‘tkaziladigan  navbatdagi Ikkinchi O‘zbekiston-Fransiya ta’lim forumida ishtirok etish uchun jo‘nab ketdi.
Forum doirasida O‘zbekiston va Fransiya oliy ta’lim muassasalari o‘rtasida hamkorlik shartnomalari imzolanishi rejalashtirilmoqda.
Ma’lumot uchun: Birinchi O‘zbekiston-Fransiya ta’lim forumi 2021-yil 7-9 oktabr kunlari Toshkent va Samarqand shaharlarida o‘tkazilgan bo‘lib, unda Fransiya tomonidan 11 ta universitet hamda “Campus France”agentligi vakillari bilan birga jami 23 kishi ishtirok etgan edi.

Rector of Urganch State University Bakhrom Abdullayev went to participate in the Second Uzbekistan-France Education Forum, which will be held in Paris, France, on November 27-30 of this year.
Rector of Urganch State University Bahrom Abdullayev went to participate in the Second Uzbekistan-France Education Forum, which will be held in Paris, France, on November 27-30 of this year.
It is planned to sign cooperation agreements between higher education institutions of Uzbekistan and France within the framework of the forum.
For information: The first Uzbekistan-France educational forum was held on October 7-9, 2021 in the cities of Tashkent and Samarkand, where France together with representatives of 11 universities and the "Campus France" agency 23 people participated.