Yangi hamkorimiz: Urganch innovatsion universiteti
Bugun, 23-yanvar kuni Urganch innovatsion universiteti nodavlat ta’lim muassasasi rektori M.Ishmurodov ikki universitet oʻrtasida hamkorlik aloqalarini oʻrnatish maqsadida Urganch davlat universitetida boʻldi. Tashrif doirasida UrDU rektori B.Abdullayev bilan uchrashib, ikki tomon uchun ham manfaatli hamkorlik shartnomasini imzoladilar.
Ushbu kelishuv ilmiy hamkorlik, o‘quv-me'yoriy hujjatlar va o‘quv-ilmiy adabiyotlar boʻyicha hamkorlik, professor-oʻqituvchilar almashinuvi va boshqa yo‘nalishlar bo‘yicha tajriba almashishni koʻzda tutadi.
Maʼlumot oʻrnida, Urganch innovatsion universiteti 2022-yil noyabr oyidan eʼtiboran faoliyat yurita boshladi. Hozirda Filologiya va tillarni oʻqitish (tillar boʻyicha), Boshlangʻich taʼlim va Tarix yoʻnalishlari mavjud.

Our new partner: Urganch Innovation University
Today, January 23, the rector of the non-state educational institution of the Urganch Innovative University M. Ishmurodov visited the Urganch State University in order to establish cooperation between the two universities. Within the framework of the visit, they met with UrSU Rector B.Abdullayev and signed a mutually beneficial cooperation agreement.
This agreement envisages exchange of experience in scientific cooperation, cooperation on educational and regulatory documents and educational and scientific literature, exchange of professors and teachers and other areas.
For information, Urganch Innovation University has been operating since November 2022. Currently there are courses in Philology and Language Teaching (by language), Primary Education and History.