Yangi hamkorimiz: Urganch innovatsion universiteti
Bugun, 23-yanvar kuni Urganch innovatsion universiteti nodavlat ta’lim muassasasi rektori M.Ishmurodov ikki universitet oʻrtasida hamkorlik aloqalarini oʻrnatish maqsadida Urganch davlat universitetida boʻldi. Tashrif doirasida UrDU rektori B.Abdullayev bilan uchrashib, ikki tomon uchun ham manfaatli hamkorlik shartnomasini imzoladilar.
Ushbu kelishuv ilmiy hamkorlik, o‘quv-me'yoriy hujjatlar va o‘quv-ilmiy adabiyotlar boʻyicha hamkorlik, professor-oʻqituvchilar almashinuvi va boshqa yo‘nalishlar bo‘yicha tajriba almashishni koʻzda tutadi.
Maʼlumot oʻrnida, Urganch innovatsion universiteti 2022-yil noyabr oyidan eʼtiboran faoliyat yurita boshladi. Hozirda Filologiya va tillarni oʻqitish (tillar boʻyicha), Boshlangʻich taʼlim va Tarix yoʻnalishlari mavjud.

Наш новый партнер: Ургенчский инновационный университет
Сегодня, 23 января, ректор негосударственного образовательного учреждения Ургенчский инновационный университет М.Ишмуродов посетили Ургенчский государственный университет с целью налаживания сотрудничества между двумя университетами. В рамках визита они встретились с ректором УрГУ Б.Абдуллаевым и подписали соглашение о взаимовыгодном сотрудничестве.
Данное соглашение предусматривает обмен опытом научного сотрудничества, сотрудничество по учебно-нормативным документам и учебно-научной литературе, обмен профессорско-преподавательским составом и другие направления.
Для справки, Ургенчский инновационный университет работает с ноября 2022 года. В настоящее время действуют курсы по Филологии и преподаванию языков (по языкам), Начальному образованию и Истории.