Noutbuklar o'z egalariga topshirildi
Joriy yilning 9-fevral kuni Alisher Navoiy ijodini, boy adabiy merosini chuqur oʻrganish, uning asarlari mazmun-mohiyatini teran anglash maqsadida universitet talabalari ishtirokida anʼanaviy tarzda oʻtkazilib kelinayotgan "Navoiyxon talaba" ko‘rik- tanlovining shoir tavalludining 582 yilligiga bagʻishlangan FINAL soni bo‘lib o‘tdi.
Tadbir oʻziga xos bayramona va koʻtarinki ruhda boʻlib oʻtdi. Badiiy qism Filologiya fakulteti 198-guruh talabalarining chiqishlari, shoir hayotiga bagʻishlangan sahna koʻrinishi hamda Navoiy ijodiga mansub gʻazallarga bastalangan kuy-qoʻshiq va raqslar bilan yanada jonli tus oldi.
Tadbir yakunida Filologiya fakultetining universitet miqyosidagi yana 2 ta loyihasining  FINAL bosqichi gʻoliblariga Diplom hamda universitet rektorining maxsus sovgʻasi - NOUTBUKlar UrDU birinchi prorektori S.Davletov hamda fakultet dekani D.G'ayipovlar tomonidan tantanali topshirildi. Ahamiyatlisi, har uchala g'oliblarimiz ham 204-guruh talabalaridir:
"She'riyat shohsupasi" tanlovi g'olibasi Ismoilova Kamola;
"Kitobxon talaba" tanlovi g'olibasi Jumaniyozova Munis;
"Navoiyxon talaba" tanlovi g'olibasi Shomuratova Risolat.
Hazrat Navoiy ijod namunalari, hikmatli soʻzlarini talabalar qalbiga yana bir bor muhrlagan ushbu tadbir yakunida fakultet dekani D.Gʻayipov bashariyatning daho farzandi boʻlgan hazrat tavalludi bilan barchani yana bir bor tabrikladi. Tadbirning faol qatnashchilari faxriy yorliq hamda esdalik sovgʻalari bilan taqdirlandilar.

Ноутбуки переданы владельцам
9 февраля этого года состоялся ФИНАЛЬНЫЙ тур конкурса "Навоийханский студент", посвященного 582-й годовщине со дня рождения поэта.
Мероприятие прошло в неповторимом праздничном и жизнерадостном духе. Художественная часть стала более оживленной благодаря выступлениям студентов 198-й группы Филологического факультета, сцене, посвященной жизни поэта, а также песням и танцам, составленным из газелей творчества Навои.
В конце мероприятия победителям ФИНАЛЬНОГО тура еще 2 общеуниверситетских проектов Филологического факультета были торжественно вручены диплом и специальный подарок ректора университета - НОУТБУКИ от первого проректора УрСУ С. Давлетова и декана факультета Д. Гаипова. Важно отметить, что все трое наших победителей - студенты из группы 204:
Исмаилова Камола, победительница конкурса "Триумф поэзии";
Джуманьозова Мунис, победительница конкурса "Лучший студент-чтец";
Шомуратова Рисолат, победительница конкурса "Навоийханский студент".
В конце этого мероприятия, где примеры творчества и мудрые слова Хазрата Навои в очередной раз запечатлелись в сердцах студентов, декан факультета Д. Гаипов еще раз поздравил всех с днем рождения Хазрата Навои, гениального ребенка человечества. Активные участники мероприятия были награждены почетными грамотами и сувенирами.