Oliy Majlisning inson huquqlari bo'yicha vakillari (Ombudsman) ning Xorazm viloyati mintaqaviy vakili Odilbek Olloyorov Urganch davlat universiteti talaba-yoshlari bilan uchrashuv o'tkazdi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining joriy yilning 7-fevraldagi qarori bilan ikkita muhim hujjat,  jumladan, Inson huquqlari sohasida milliy taʼlim dasturi boʻyicha "Yoʻl xaritasi" va "Jahon taʼlim dasturining toʻrtinchi bosqichini amalga oshirish qarori ijrosini taʼminlash doirasida "Inson huquqlari haftaligi" oʻtkazilishi belgilangan edi.
Bugun, 21-fevral kuni ushbu haftalik doirasida Urganch davlat universitetida Ombudsmanning Xorazm viloyati mintaqaviy vakili O.Olloyorov ishtirokida davra suhbati boʻlib oʻtdi. Unda universitet rahbariyati, professor-oʻqituvchilar, tyutorlar hamda talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Talaba-yoshlarning huquqiy madaniyatini yanada oshirish, ularni qonunchilikdagi yangiliklardan boxabar qilish maqsadida tashkil etilgan ushbu uchrashuvni UrDU birinchi prorektori S.Davletov ochib berib,  moderatorlik qildi.
Mazkur uchrashuvda, dastlab, Ombudsman vakili O.Olloyorov soʻz olib, inson qadr-qimmati, shaʼni, g‘ururi, manfaatlari haqida toʻxtaldi  va uni taʼminlash, huquqini amalda kafolatlash, inson huquqlari eng oliy qadriyat ekanligi, qabul qilinayotgan barcha qonunlarning zamirida inson manfaati turganligi borasida atroflicha soʻz yuritdi.
urdu.uz, Oliy Majlisning inson huquqlari bo'yicha vakillari (Ombudsman) ning Xorazm viloyati mintaqaviy vakili Odilbek Olloyorov Urganch davlat universiteti talaba-yoshlari bilan uchrashuv o'tkazdi

Региональный представитель Олий Мажлиса по правам человека (Омбудсман) Хорезмской области Одилбек Оллоёров провел встречу со студентами Ургенчского государственного университета
Решением Президента Республики Узбекистан от 7 февраля текущего года принято решение о проведении «Недели прав человека» в рамках обеспечения реализации двух важных документов, в том числе «Дорожной карты» по национальному образованию программа в области прав человека и «Решение о реализации четвертого этапа глобальной образовательной программы».
Сегодня, 21 февраля, в рамках этой недели в Ургенчском государственном университете состоялся круглый стол с участием регионального представителя Омбудсмена Хорезмской области О.Оллоёрова. В нем приняли участие руководство университета, профессора, преподаватели и студенты.
Первый проректор УрГУ С. Давлетов открыл и модерировал данную встречу, которая была организована в целях дальнейшего повышения правовой культуры студентов и молодежи и информирования их о новом законодательстве.
На данном заседании выступил представитель Омбудсмена О.Оллоёров, который рассказал о человеческом достоинстве, чести, гордости, интересах, и о том, что права человека являются высшей ценностью, что интересы человека лежат в основе всех принятых законы.
Главный юрисконсульт УрГУ, доктор философских наук Ш. Атаев проинформировал студентов о проводимых в нашей стране реформах по обеспечению прав человека, последних изменениях в правовой системе и сути декларации «Права человека».