Aziz vatandoshlar, har kuningiz Navro'z bo'lsin!
Bugun Urganch davlat universitetida Navro'z sayli bo'lib o'tdi. Sayl doirasida bahoriy va milliy taomlar ko‘rgazmasi, Tasviriy san’at va arxitektura yo‘nalishi talabalari tomonidan tayyorlangan ijodiy ishlar ko'rgazmasi, universitet professor-o‘qituvchilari va ishchi-xodimlari ishtirokida arqon tortish va armresling boʻyicha universitet birinchiligi musobaqalari boʻlib oʻtdi.
Arqon tortish boʻyicha musobaqada Fizika-matematika fakulteti jamoasi 1-o'rin, RTTM jamoasi 2-o'rin, Texnika fakulteti jamoasi 3-o'rinni qoʻlga kiritishdi.
Musobaqa gʻoliblari Kasaba uyushma qoʻmitasining qimmatbaho sovgʻalari bilan munosib taqdirlandilar.
Saylda ayni kunlarda Turkiyaning Ege davlat universitetidan kelib, universitetimizda dars mashgʻulotlarini olib borayotgan mehmonlarimiz ham ishtirok etishdi.

Дорогие соотечественники, пусть каждый день будет Наврузом!
Празднование Навруза состоялось сегодня в Ургенчском государственном университете. В рамках фестиваля прошли весенняя и национальная продовольственная выставка, выставка творческих работ студентов факультетов изобразительного искусства и архитектуры, первенства вузов по перетягиванию каната и армрестлингу с участием профессорско-преподавательского состава и рабочих вузов.
В соревнованиях по перетягиванию команда Физико-математического факультета заняла 1-е место, команда Центра цифровых технологий обучения - 2-е место, команда Технического факультета - 3-е место.
Победители конкурса были награждены ценными подарками от профсоюзного комитета.
В мероприятии также приняли участие наши гости, приехавшие из Эгейского государственного университета Турции и проводившие занятия в нашем университете.