Aziz vatandoshlar, har kuningiz Navro'z bo'lsin!
Bugun Urganch davlat universitetida Navro'z sayli bo'lib o'tdi. Sayl doirasida bahoriy va milliy taomlar ko‘rgazmasi, Tasviriy san’at va arxitektura yo‘nalishi talabalari tomonidan tayyorlangan ijodiy ishlar ko'rgazmasi, universitet professor-o‘qituvchilari va ishchi-xodimlari ishtirokida arqon tortish va armresling boʻyicha universitet birinchiligi musobaqalari boʻlib oʻtdi.
Arqon tortish boʻyicha musobaqada Fizika-matematika fakulteti jamoasi 1-o'rin, RTTM jamoasi 2-o'rin, Texnika fakulteti jamoasi 3-o'rinni qoʻlga kiritishdi.
Musobaqa gʻoliblari Kasaba uyushma qoʻmitasining qimmatbaho sovgʻalari bilan munosib taqdirlandilar.
Saylda ayni kunlarda Turkiyaning Ege davlat universitetidan kelib, universitetimizda dars mashgʻulotlarini olib borayotgan mehmonlarimiz ham ishtirok etishdi.

Navroz celebration was held today at Urganch State University. Spring and national food exhibition, exhibition of creative works prepared by students of Fine Arts and Architecture, university championship competitions in tug-of-war and arm-wrestling with the participation of university professors-teachers and workers were held as part of the festival.
In the tug-of-war competition, the team of the Faculty of Physics and Mathematics won the 1st place, the team of Center for Digital Learning Technologies took the 2nd place, and the team of the Technical Faculty took the 3rd place.
The winners of the competition were duly awarded with valuable gifts from the Trade Union Committee.
Our guests, who came from Ege State University of Turkey and were conducting classes at our university, also participated in the event.