Har kuning Navro‘z bo‘lsin, go‘zal O‘zbekistonim!
Bugun viloyatimiz markazidagi "Avesto" bog' majmuasida Xorazm ahli Navro'z ayyomini "Har kuning navro‘z bo‘lsin, go‘zal O‘zbekistonim!" shiori ostida katta shodiyonalar bilan tantanali nishonladi. Kun davomida bir-biridan qiziqarli xalq oʻyinlari, sport musobaqalar, milliy qadriyatlarimizni o'zida mujassam etgan kuy va qoʻshiqlar, milliy va bahoriy taomlar koʻrgazmalari sayilga kelgan yosh-u qariga bayramona kayfiyat ulashdi.
Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev boshchiligida universitet jamoasi ushbu Navroʻz saylini jonkuyar qatnashchilari qatorida faol ishtirok etdi. Bayram tantanalari yuqori kayfiyatda, ko'tarinki ruhda bo'lib o'tdi.
Bayram sayliga Xorazm viloyati hokimi v.b. Joʻrabek Rahimov tashrif buyurib, Urganch davlat universiteti jamoasining ishtirokini qizgʻin kuzatib, jamoani bayram bilan qutlagani, ayniqsa, talaba-yoshlarimizga oʻzgacha gʻurur va iftixor baxsh etdi.

Пусть будет каждый день, Навруз, мой прекрасный Узбекистан!
Сегодня в садовом комплексе «Авеста» в центре нашей области хорезмийцы дружно отметили Навруз под девизом «Пусть будет каждый день, Навруз, мой прекрасный Узбекистан!». В течение дня интересные народные игры, спортивные состязания, мелодии и песни, олицетворяющие наши национальные ценности, выставки национальных и весенних блюд дарят праздничное настроение и старым, и младшим.
Под руководством ректора Ургенчского государственного университета Бахрома Абдуллаева команда университета приняла активное участие среди активных участников выборов в Навруз. Торжества прошли в приподнятом настроении и духе.
Особую гордость и честь нашим студентам придавал тот факт, что аким Хорезмской области временно исполняющий обязанности Жорабек Рагимов посетил, посмотрел выступление команды Ургенчского государственного университета и поздравил команду с праздником.