Har kuning Navro‘z bo‘lsin, go‘zal O‘zbekistonim!
Bugun viloyatimiz markazidagi "Avesto" bog' majmuasida Xorazm ahli Navro'z ayyomini "Har kuning navro‘z bo‘lsin, go‘zal O‘zbekistonim!" shiori ostida katta shodiyonalar bilan tantanali nishonladi. Kun davomida bir-biridan qiziqarli xalq oʻyinlari, sport musobaqalar, milliy qadriyatlarimizni o'zida mujassam etgan kuy va qoʻshiqlar, milliy va bahoriy taomlar koʻrgazmalari sayilga kelgan yosh-u qariga bayramona kayfiyat ulashdi.
Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev boshchiligida universitet jamoasi ushbu Navroʻz saylini jonkuyar qatnashchilari qatorida faol ishtirok etdi. Bayram tantanalari yuqori kayfiyatda, ko'tarinki ruhda bo'lib o'tdi.
Bayram sayliga Xorazm viloyati hokimi v.b. Joʻrabek Rahimov tashrif buyurib, Urganch davlat universiteti jamoasining ishtirokini qizgʻin kuzatib, jamoani bayram bilan qutlagani, ayniqsa, talaba-yoshlarimizga oʻzgacha gʻurur va iftixor baxsh etdi.

Let it be every day, Navruz, my beautiful Uzbekistan!
Today, in the "Avesta" garden complex in the center of our region, the people of Khorezm celebrated Navruz with great cheers under the motto "Let it be every day, Navruz, my beautiful Uzbekistan!". During the day, interesting folk games, sports competitions, tunes and songs embodying our national values, exhibitions of national and spring food spread festive mood to the young and old.
Under the leadership of Urganch State University Rector Bahrom Abdullayev, the university team took an active part among the enthusiastic participants of this Navruz election. The festivities were held in a high mood and spirit.
The fact that Khorezm region governor interim appointmentJorabek Rahimov visited, watched the participation of the team of Urganch State University and greeted the team with a holiday gave special pride and honor to our students.