Iqtidorli talabalar bilan rahbariyat uchrashuvi
Bugun, 31-mart kuni  Urganch davlat universiteti rahbariyatining iqtidorli talabalar bilan uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
Unda UrDU Birinchi prorektori S.Davletov soʻnggi yillarda mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar, yoshlarga yaratilgan sharoitlar haqida, shuningdek, yurtimizda 30-aprel kuni oʻtkaziladigan muhim siyosiy jarayon- Oʻzbekiston Respublikasi Konstitusiyasi referendumi va amaldagi Konstitusiyaga kiritilayotgan oʻzgarishlar haqida talaba-yoshlarga maʼlumotlar berdi.
Oʻquv ishlari boʻyicha prorektor S.Xodjaniyozov taʼlim tizimidagi oʻzgarishlar, universitetda talabalar chuqur bilim olishlari uchun yaratilgan imkoniyatlar va oʻquv jarayonining tashkil qilinishi haqida atroflicha soʻz yuritib, talaba-yoshlarni chuqur bilim olishga chaqirdi.

The leadership meeting with talented students
Today, on March 31, a meeting of the leadership of Urganch State University with talented students was held.
In it, the First Vice-Rector of UrSU S. Davletov informed the students about the reforms implemented in our country in recent years, the conditions created for young people, as well as about the important political process in our country - the referendum on the Constitution of the Republic of Uzbekistan and the changes made to the current Constitution.
The vice-rector for Academic Affairs S. Khodjaniyozov spoke in detail about the changes in the educational system, the opportunities created for students to gain deep knowledge at the university, and the organization of the educational process, and called on students and the youth to get deep knowledge.