Iqtidorli talabalar bilan rahbariyat uchrashuvi
Bugun, 31-mart kuni  Urganch davlat universiteti rahbariyatining iqtidorli talabalar bilan uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
Unda UrDU Birinchi prorektori S.Davletov soʻnggi yillarda mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar, yoshlarga yaratilgan sharoitlar haqida, shuningdek, yurtimizda 30-aprel kuni oʻtkaziladigan muhim siyosiy jarayon- Oʻzbekiston Respublikasi Konstitusiyasi referendumi va amaldagi Konstitusiyaga kiritilayotgan oʻzgarishlar haqida talaba-yoshlarga maʼlumotlar berdi.
Oʻquv ishlari boʻyicha prorektor S.Xodjaniyozov taʼlim tizimidagi oʻzgarishlar, universitetda talabalar chuqur bilim olishlari uchun yaratilgan imkoniyatlar va oʻquv jarayonining tashkil qilinishi haqida atroflicha soʻz yuritib, talaba-yoshlarni chuqur bilim olishga chaqirdi.

Встреча руководства с талантливыми студентами
Сегодня, 31 марта, состоялась встреча руководства Ургенчского государственного университета с талантливыми студентами.
В нем первый проректор УрГУ С. Давлетов проинформировал студентов о реформах, проводимых в нашей стране за последние годы, условиях, созданных для молодежи, а также о важном политическом процессе в нашей стране - референдуме по Конституция Республики Узбекистан и изменения, вносимые в действующую Конституцию.
Проректор по учебной работе С.Ходжаниезов подробно рассказал об изменениях в системе образования, о возможностях, созданных для получения студентами глубоких знаний в университете, об организации учебного процесса и призвал студентов и молодежь получить глубокие знания.