Xorijiy filologiya fakultetida ijodkorlar bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi
Bugun, 6-aprel kuni Urganch davlat universiteti Xorijiy filologiya fakultetida sanʼat arboblari, yozuvchi va shoirlar bilan uchrashuvlar doirasidagi navbatdagi tadbir boʻlib oʻtdi.
Tadbir mehmoni Xorazm vilovati Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi, shoir B.Bekmetov hamda “Oʻzbek tili va adabiyoti” kafedrasi dotsenti, filologiya fanlar doktori  S.Sariyevlar boʻldi.
Tadbirda Xorijiy filologiya fakulteti dekani Z.Jumaniyozov boshchiligida fakultet professor-oʻqituvchilari, tyutorlari va talaba-yoshlar ishtirok etdilar.
Uchrashuv mehmonlari oʻz faoliyatlari haqida maʼruzalar qildilar, ijodlaridan namunalar oʼqib berdilar. Oʻz oʻrnida talabalar ham shoir B.Bekmetov sheʼrlarini yoddan aytib, ijodkor asarlariga qiziqishlarini bildirishdi.
Yangi tahrirdagi Konstitutsiya mazmun-mohiyati, Yangi O‘zbekistonda konstitutsiyaviy islohotlarning ahamiyati, yoshlarga va taʼlimga eʼtibor borasida ham atroflicha soʻz yuritildi.

На факультете Иностранной филологии состоялась встреча с художниками
Сегодня, 6 апреля, на факультете Иностранной филологии Ургенчского государственного университета состоялось очередное мероприятие в рамках встреч с художниками, писателями и поэтами.
Гостями мероприятия стали поэт Б.Бекметов, член Союза писателей Хорезмской области, и С.Сариевлар, доцент кафедры «Узбекский язык и литература», доктор филологических наук.
В мероприятии приняли участие профессора факультета, тьюторы и студенты под руководством декана факультета Иностранной филологии З. Джуманийозов.
Гости встречи прочитали лекции о своей деятельности, ознакомились с образцами их работ. Вместо них студенты читали стихи поэта Б. Бекметова и проявляли интерес к творчеству художника.
Подробно обсуждались содержание новой редакции Конституции, важность конституционных реформ в Новом Узбекистане, внимание к молодежи и образованию.