Xorijiy filologiya fakultetida ijodkorlar bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi
Bugun, 6-aprel kuni Urganch davlat universiteti Xorijiy filologiya fakultetida sanʼat arboblari, yozuvchi va shoirlar bilan uchrashuvlar doirasidagi navbatdagi tadbir boʻlib oʻtdi.
Tadbir mehmoni Xorazm vilovati Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi, shoir B.Bekmetov hamda “Oʻzbek tili va adabiyoti” kafedrasi dotsenti, filologiya fanlar doktori  S.Sariyevlar boʻldi.
Tadbirda Xorijiy filologiya fakulteti dekani Z.Jumaniyozov boshchiligida fakultet professor-oʻqituvchilari, tyutorlari va talaba-yoshlar ishtirok etdilar.
Uchrashuv mehmonlari oʻz faoliyatlari haqida maʼruzalar qildilar, ijodlaridan namunalar oʼqib berdilar. Oʻz oʻrnida talabalar ham shoir B.Bekmetov sheʼrlarini yoddan aytib, ijodkor asarlariga qiziqishlarini bildirishdi.
Yangi tahrirdagi Konstitutsiya mazmun-mohiyati, Yangi O‘zbekistonda konstitutsiyaviy islohotlarning ahamiyati, yoshlarga va taʼlimga eʼtibor borasida ham atroflicha soʻz yuritildi.

A meeting with artists was held at the Faculty of Foreign Philology
Today, on April 6, another event within the framework of meetings with artists, writers and poets was held at the Faculty of Foreign Philology of Urganch State University.
The guests of the event were poet B. Bekmetov, a member of the Khorezm Province Writers' Union, and S. Sariyevlar, associate professor of the "Uzbek language and literature" department, doctor of philology.
Faculty professors, tutors and students took part in the event under the leadership of the dean of the Faculty of Foreign Philology Z. Jumaniyozov.
The guests of the meeting gave lectures about their activities, read samples of their works. In their place, the students recited the poems of the poet B. Bekmetov and expressed their interest in the artist's works.
The contents of the newly revised Constitution, the importance of constitutional reforms in New Uzbekistan, and attention to youth and education were discussed in detail.