Kitobxonlik haftaligi
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining "2020-2025-yillarda kitobxonlik madaniyatini rivojlantirish va qoʼllab-quvvatlash milliy dasturini tasdiqlash toʼgʼrisida"gi 2020-yil 14-dekabrdagi 781-son qaroriga asosan, Oʼzbekiston Respublikasida 2021-yildan boshlab har yili aprel oyining birinchi haftasi "Kitobxonlik haftaligi" etib belgilangan.
Shu munosabat bilan Urganch davlat universiteti Axborot resurs markazi xodimlari tomonidan hafta davomida yangi kelgan adabiyotlarning ko‘rgazmalari, davra suhbatlari va tanlovlar tashkil etildi.
Bugun, 8-aprel kuni "Kitobxonlik haftaligi"ning yakuniy bayram tadbiri tashkil etildi. Tadbir tanlov shaklida boʻlib, unda universitet talabalari turli badiiy va ilmiy adabiyotlar asosidagi har xil chiqishlar orqali oʻz bilim va mahoratlarini namoyish qildilar.

According to the decision of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan "On approval of the national program for the development and support of reading culture in 2020-2025" No. 781 of December 14, 2020, starting from 2021, the first week of April every year in the Republic of Uzbekistan is marked as "Readers Week".
In this regard, the staff of the Information Resource Center of Urganch State University organized exhibitions of newly arrived literature, round talks and contests during the week.
Today, April 8, the final festive event of the "Readers Week" was organized. The event took the form of a competition, in which university students demonstrated their knowledge and skills through various performances based on various artistic and scientific literature.