Tashrif avvalida fakultetda faoliyat olib borayotgan professor-o'qituvchilarining ilmiy-innovatsion loyihalari bilan tanishdilar.
Shundan so'ng, Texnika fakulteti dekani M.Qurbonov boshchiligida fakultet jamoasi bilan muzokaralar olib borishdi. Unda Koreyaning nufuzli oliy ta'lim muassasalari bo'lgan  Makpo universiteti, Suncheon universiteti, Chosun universiteti va Dongshin universitetlari bilan Urganch davlat universiteti o'rtasida hamkorlik o'rnatish masalalari haqida so'z bordi. Bu borada ushbu kompaniya ko'prik vazifasini bajarishi bildirildi.
Talabalar almashinuv dasturi, muqobil energetika, shuningdek, Honom Pongsin avtomobil ishlab chiqarish, xususan, KIA va Hyundai kompaniyalarida talabalarni qisqa muddatli stajirovkaga yuborish va amaliyot o'tkazish bo'yicha kelishib olindi.
Ushbu tashrif natijasi o'laroq, bir qancha loyihalar bo'yicha kelishuvlar amalga oshirildi:
Muqobil energiya texnologiyalarini taqdim qilish;
Muqobil energiya texnologiyalarini birgalikda rivojlantirish;
Muqobil energiya yo'nalishi bo'yicha talabalar almashinuvini tashkil qilish;
Universitet talabalaridan guruh tashkil qilish va amaliyotga yuborish;
Koreya universitetlaridan muqobil energiya bo'yicha professor-o'qituvchilarni UrDUga o'qish jarayoniga jalb qilish.

Representatives of Honom Pongsin Automobile Manufacturing Company of the Republic of South Korea, Director of KJ and G Partners, Ltd., Hang-Po Yoon Jeonnam, Professor of Alternative Energy, Suncheon Chosun visited the Technical Faculty of  Urganch State University.
At the beginning of the visit, they got acquainted with the scientific and innovative projects of professors and teachers working in the faculty.
After that, under the leadership of the dean of the technical faculty, M. Qurbanov, they held negotiations with the faculty team. There was talk about establishing cooperation between Mokpo National University, Sunchon National University, Chosun University and Dongshin University, which are prestigious higher education institutions of Korea, and Urganch State University. In this regard, it was stated that this company will act as a bridge.
The student exchange program, alternative energy, as well as short-term internships and internships at Honom Pongsin automobile manufacturing companies, particularly Kia and Hyundai, were agreed upon.
As a result of this visit, agreements were made on several projects:
Providing alternative energy technologies;
Joint development of alternative energy technologies;
Organization of student exchange in the field of alternative energy;
Organizing a group of university students and sending them to practice;
Involve professors and teachers on alternative energy from Korean universities in the study process at UrSU.