O'quv ishlari bo'yicha prorektor talabalarga ma'ruza o'qidi
Bugun, 15-may kuni Urganch davlat universiteti o‘quv ishlari bo‘yicha prorektori S.U.Xodjaniyazov Pedagogika fakulteti "Psixologiya (amaliy psixologiya)" bakalavriat ta’lim yo‘nalishi 1-kursning rus tilida tahsil olayotgan talabalariga "Pedagogik psixologiya" fani dasturidagi "Учебная мотивация" mavsusida ma’ruza mashg‘ulotini o‘tkazdi.
Interaktiv tarzda o‘tkazilgan ushbu ma’ruzada o‘quv sabablari va motivlari, bilish va o‘qish jarayoni asosidagi talabalar o‘quv faolligining pedagogik va psixologik jihatlari, tashqi va ichki motivlar, motivasiyani shakllantirishning usullari kabi masalalar qamrab olindi.

The vice-rector for academic affairs gave a lecture to the students
Today, on May 15, Urganch State University vice-rector for academic affairs S.U. Khodzhaniyazov gave a lecture on the topic "Learning motivation" in the program of "Pedagogical psychology" to the students of the 1st year of the "Psychology (applied psychology)" course of study at the Faculty of Pedagogy.
This lecture, which was held interactively, covered issues such as educational reasons and motives, pedagogical and psychological aspects of students' educational activity based on knowledge and learning process, external and internal motives, methods of motivation formation.