Bugun, 24-may kuni Urganch davlat universitetida viloyatimizda biznes sohasida oʻz faoliyatini olib borayotgan yosh tadbirkor Shahzod Sobirov ishtirokida oʻtkazilgan ushbu motivatsion seminar – treningda biznes vakillari oʻz tajribalari, tadbirkorlik bilan samarali shugʻullanish va marketingda muvaffaqiyatga erishishda nimalarga eʼtibor qaratish kerakligi haqida talabalarga qimmatli tavsiyalarini, mahorat saboqlarini ulashdilar.
Yurtimizda amalga oshirilayotgan tadbirkorlikni rivojlantirish va qoʻllab-quvvatlash borasidagi islohotlarga toʻxtaldilar.
Motivatsion trening tadbirkorlik sohasiga qiziquvchi universitetning 300 ga yaqin yoshlari ishtirokida qizgʻin va koʻtarinki ruhda kechdi.

"Business Marathon" motivational training was organized at the university
Today, on May 24, at Urganch State University, with the participation of Shahzod Sobirov, a young businessman who is active in the field of business in our region, this motivational seminar was held - during the training, business representatives gave valuable recommendations to students about their experiences, what to pay attention to in order to effectively engage in entrepreneurship and achieve success in marketing, and shared their life lessons.
They focused on the reforms for the development and support of entrepreneurship implemented in our country.
The motivational training took place with the participation of about 300 young people of the university who are interested in entrepreneurship.