UrDU talabalari “Mirzo Ulug’bek vorislari” tanlovining respublika bosqichida g'oliblikni qo'lga kiritishdi
Iste'dodli yoshlarni qo'llab-quvvatlash "Ulug'bek' jamg'armasi hamda Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan tashkil etilgan “Mirzo Ulug‘bek vorislari”  tanlovning Respublika bosqichida 22-24 may kunlari Urganch davlat universitetining ham uch nafar talabasi oʻz loyihalari bilan ishtirok etdilar.
Tanlov natijalariga koʻra, Texnika fakulteti Elektr texnikasi, elektr mexanikasi va elektr texnologiyalari (tarmoqlar bo‘yicha) ta’lim yo‘nalishi 202 –guruh talabasi Og‘abek Xamrayev 6 000 000 soʻmlik voucherni qoʻlga kiritgan boʻlsa,  Texnika fakulteti “Arxitektura” ta’lim yo‘nalishi  201-guruh talabasi Elbek Raximov va Kimyoviy texnologiya ta’lim yo’nalishi 192-guruh talabasi Shahzod Matchanovlar "Eng faol ishtirokchi" nominatsiyasi g'oliblari bo'lishdi.
Talabalarimizga ushbu yutuqlari muborak boʻlsin. Keyingi faoliyatlarida omad yor boʻlsin.
urdu.uz, UrDU talabalari “Mirzo Ulug’bek vorislari” tanlovining respublika bosqichida g'oliblikni qo'lga kiritishdi

UrSU students won the republican round of the competition "Successors of Mirzo Ulugbek"
Organized by "Successors of Mirzo Ulugbek" and the Ministry of Higher Education, Science and Innovation to support talented young people the Republican round of the competition "Mirzo Ulugbek Heirs"  on May 22-24, Urganch State University three students participated with their projects.
According to the results of the competition, Ogabek Khamrayev, a student of the Faculty of Electrical Engineering, Electrical Engineering, Electrical Mechanics and Electrical Technologies (on networks) course 202, won a voucher worth 6,000,000 soums, while Elbek Rakhimov, a student of the group 201, the Faculty of Engineering "Architecture"  received a voucher worth 6,000,000 soums, and Shahzod Matchanov, a student of the chemical technology education branch, group 192, became the winners of the "Most Active Participant" nomination.