Akademik va yoshlar uchrashuvi
Bugun, 14-iyun kuni  prof.B.Zaripov Tabiiy fanlar fakultetining 1-4 kurs Biologiya ta’lim yo‘nalishi talabalari va professor-o‘qituvchilari bilan uchrashdi. Uchrashuvda UrDU rektori B.Abdullayev ishtirok etib, yoshlarni olim bilan yaqindan tanishtirdi.
Uchrashuvda prof.B.Zaripov o‘zining hammuallifligida nashr etilgan “Birinchi Renessans allomalari” nomli oʻquv qoʻllanma va unda nomlari keltirilgan O‘zbekiston zamini tarixida oʻchmas iz qoldirgan,  dunyo ilm-fani rivojiga ulkan hissa qoʻshgan ulugʻ mutafakkirlar haqida soʻz yuritib, davlatimiz rahbari tashabbusi bilan Uchinchi Renessans bunyod etilayotganini taʼkidladi.
Shuningdek, Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri, akademik Ibrohim Abdurаhmonovning “Globаl iqlim o‘zgаrishigа qаrshi kurаsh yashil makon va “yashil” iqtisodiyot dasturlari bilan samarali kechadi” nomli maqolasi mazmun-mohiyati haqida talabalarga maʼlumot berdi.

Academic and youth meeting
Bakridin Zaripov, an academician of the Academy of Sciences of Uzbekistan, a doctor of biological sciences, a professor of the National University of Uzbekistan, is currently participating in the defense of master's theses of students of the Urganch State University as the chairman of the HAC.
Today, on June 14, prof. B. Zaripov met with the students and teachers of the 1st-4th year Biology Education Department of the Faculty of Natural Sciences. The Rector of UrSU B.Abdullayev took part in the meeting and introduced the youth closly to the scientist.
At the meeting, Prof. B. Zaripov spoke about the textbook "First Renaissance Scholars", published under his co-authorship, and the great thinkers whose names are mentioned in it, who left an indelible mark in the history of the land of Uzbekistan and made a great contribution to the development of world science, and the initiative of the head of our state noted that the Third Renaissance is being created.
Also, the Minister of Higher Education, Science and Innovation, Academician Ibrahim Abdurahmanov informed the students about the content of the article entitled "The fight against global climate change is effective with green space and "green" economy programs."