Urganch davlat universitetida boʻsh ish oʻrinlari yarmarkasi tashkil etildi
2023-yil 3-iyul kuni Urganch davlat universiteti hamda Xorazm viloyati Bandlik  bosh boshqarmasi hamkorligida boʻsh ish oʻrinlari yarmarkasi tashkil etildi. Yarmarkada viloyatimizning barcha tuman (shahar)lari  Aholi bandligiga koʻmaklashish markazlariga qarashli 845 tashkilot va korxonalar oʻzlarining 5777 ta vakant boʻsh ish oʻrinlari bilan qatnashdilar.
Shu kunlarda minglab bitiruvchilar universitetni tamomlab, mehnat bozori sari yo‘l olmoqdalar. Shu munosabat bilan ularga yangi imkoniyatlarni taqdim etish, bandligini ta’minlash maqsadida tashkil etilgan ushbu mehnat yarmarkasi viloyatimizdagi barcha OTM bitiruvchilari uchun ajoyib imkoniyat boʻldi.
2022/2023 o'quv yilida Urganch davlat universitetini jami 8120 nafar talaba o’qishini tamomladi. Yarmarkada universitetimizning 384 nafar talabasi ishlash uchun yoʻllanmani qoʻlga kiritdi.

A job fair was organized at Urganch State University
On July 3, 2023, a job fair was organized in cooperation with Urganch State University and the Directorate General of Employment of Khorezm region. At the fair, 845 organizations and enterprises belonging to the Employment Assistance Centers of all districts (cities) of our region participated with their 5777 vacancies.
These days, thousands of graduates are graduating from university and entering the labor market. In this regard, this job fair, which was organized in order to provide them with new opportunities and ensure their employment, was a great opportunity for all graduates of higher education institutions in our region.
A total of 8,120 students graduated from Urganch State University in the 2022/2023 academic year. At the fair, 384 students of our university won work permits.