Urganch davlat universitetida sayyor qabul o'tkazildi
Bugun Urganch davlat universiteti Texnika fakulteti faollar zalida Innovatsion rivojlanish agentligi direktori To‘ychiyev Olimjon Alijonovich universitet talabalari va magistrlari bilan sayyor qabul o‘tkazdi.  Talablarning muammolarini o‘rganish, ularga yechim topish, yoshlarning taklif va murojaatlarini tinglash maqsadidagi ushbu ochiq muloqotda masʼul mutasaddilar va universitet rahbariyati ishtirok etdi.
Olimjon To‘ychiyev muloqotda Innovatsion rivojlanish agentligini faoliyati haqida toʼxtaldi. Innovatsion g‘oya va startap loyihalar, grantlarning turlari, grant olish tartiblari haqida maʼlumotlar berdi.
Ushbu sayyor qabulda yoshlar o‘zlarini qiziqtirgan savollari, muammo va takliflari, o‘z tashabbuslari bilan faol ishtirok etdilar.

Мобильный прием прошел в Ургенчском государственном университете
Сегодня в зале культуры Технического факультета Ургенчского государственного университета директор Агентства инновационного развития Туйчиев Олимжон Алиджонович провел мобильный прием со студентами и магистрантами вузов. Ответственные лица и руководство вуза приняли участие в этом открытом диалоге, направленном на изучение проблем студенчества, поиск их решения, выслушивание предложений и обращений молодежи.
Олимжон Туйчиев рассказал о деятельности Агентства инновационного развития. Он рассказал об инновационных идеях и стартап-проектах, видах грантов и процедурах получения стипендий.
Молодые люди активно участвовали в этом мобильном приеме со своими вопросами, проблемами и предложениями, а также собственными инициативами.