Bugungi kunda yoshlarning hayotda o‘z o‘rnini topishi uchun sharoitlar yaratish, ularni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash eng dolzarb masalaga aylanmoqda. Ushbu xayrli ishlar Urganch davlat universitetiga biriktirilgan qizil toifadagi yoshlar kesimida ham izchil davom etmoqda.
Bugun, 19-iyul kuni Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev Birinchi prorektor Sanjar Davletov va bir guruh masʼullar bilan Shovot tumani “Qunduz” MFY da istiqomat qiluvchi Sirojbek To'yliyev hamda Murodbek Qoraqulovlarning xonadonlarida boʻldi.
Tashrif chog'ida rektor yoshlar bilan samimiy suhbat qurib, ularni qiynayotgan muammolari, qiziqishlari haqida so'radi. Ijtimoiy ahvolini oʻrgandi. Mavsumiy ishlar bilan band bo'lgan bu yoshlarni bo'sh vaqtlarida ham qo'shimcha daromad topishlariga ko'maklashish maqsadida ularga qishloq xo'jaligi uchun bo'lgan zarur moslamalar taqdim etildi.

Today, creating conditions for young people to find their place in life and supporting them in every way is becoming the most urgent issue. These good works continue consistently in the youth section of the red category attached to Urganch State University.
Today, on July 19, Rector of Urganch State University Bakhrom Abdullayev, First Vice-Rector Sanjar Davletov and a group of officials visited the apartments of Sirojbek Toyliyev and Murodbek Karakulov, who live in "Kunduz" neighbourhood, Shavat district.
During the visit, the rector had a sincere conversation with the young people and asked them about their problems and interests. He studied his social status. In order to help these young people, who are busy with seasonal work, to earn additional income in their spare time, they were provided with the necessary equipment for agriculture.