Bugun, 1-avgust sanasidan yurtimizdagi barcha abituriyentlar uchun uzoq kutilgan hayajonli kunlar boshlandi. Yangi o'quv yili uchun oliy ta’lim muassasalariga kirish imtihonlari start oldi. Ilmga chanqoq yoshlarimiz talaba boʻlish istagida belgilangan, test oʻtkaziladigan hududlarga oshiqa boshladi. Farzandiga ruhiy dalda boʻlish niyatida birga kelgan ota-onalarning hayajon va havotiri esa bir olam.
Shu boisdan ota-onalar va abituriyentlarga yanada qulayliklar yaratish maqsadida Urganch davlat universiteti jamoasidan iborat "Volontyorlar guruhi" shakllantirildi. Mazkur guruh ota-onalar bilan suhbatlar olib boradi, sotsiologik so'rovnomalar o'tkazadi, madaniy tadbirlar tashkil etadi, ona-onalar uchun kutish joylarida zaruriy sharoitlarni tashkil etishga ko'maklashadi.
Ayni paytda jarayon qizgʻin. Universitet tomonidan ota-onalarini salqin joylarda o‘tirib, farzandini ekran orqali testda ishtirok etayotganligini ko‘rishlari uchun  barcha qulaylar sharoit yaratilgan.
Ayniqsa, psixologlar tomonidan olib borilayotgan qiziqarli treninglar, psixologik xizmatlar ota-onalarga koʻtarinki kayfiyat ulashmoqda.

Today, August 1, the long-awaited exciting days for all applicants in our country have begun. Entrance exams to higher education institutions for the new academic year have started. Our young people, who are hungry for knowledge, hurried to the venues where the tests are held, with the desire to become students. The excitement and anxiety of parents who come together with the intention of being a spiritual encouragement to their child is the same.
Therefore, in order to create more convenience for parents and applicants, a "Volunteer Group" consisting of the team of Urganch State University was formed. This group conducts interviews with parents, conducts sociological questionnaires, organizes cultural events, helps to organize necessary conditions for parents in waiting areas.
At the moment, the process is in full swing. The university has created all the necessary conditions for parents to sit in cool places and watch their child participate in the test through the screen.
In particular, interesting trainings and psychological services conducted by psychologists give parents an upbeat mood.