Urganch davlat universiteti Kengashining 1-majlisi boʻlib oʻtdi
Bugun, 28-avgust kuni yangi oʻquv yili boshlanishi oldidan Urganch davlat universiteti Kengashining birinchi yigʻilishi boʻlib oʻtdi. Unda universitet rektori, Kengash raisi B.Abdullayev hamda 69 nafar Kengash aʼzolari ishtirok etdilar.
Dastavval rektor B.Abdullayev universitetning qator oʻqituvchilari, xususan, F.Masharipova, D.Yodgorov, S.Madaminovlarga PhD diplomlarini, Koreya xalqaro ixtirochi ayollar ko‘rgazmasi "KIWIE 2023"da munosib ishtirok etib, Oltin medalni qoʻlga kiritgan Tabiiy fanlar fakulteti “Kimyo” kafedrasi dotsenti M.Baltayevaga medal va guvohnomani, shuningdek, “Quiz test”da eng yuqori ball toʻplagan talabalarga diplomlarini tantanali topshirib, qizgʻin tabrikladi.
Kengashining birinchi yigʻilishida quyidagi masalalar koʻrib chiqildi:
-Yangi o‘quv yili uchun universitet Kengashi ish rejasi va kengash tarkibini tasdiqlash to‘g‘risida;
-Yangi 2023-2024 o‘quv yili uchun barcha turdagi ish rejalarini va me'yoriy hujjatlarni muhokama qilish va tasdiqlash to‘g‘risida;
-2023-2024-o‘quv yili uchun Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar rejasini tasdiqlash to‘g‘risida;
-Universitet Ta’lim sifatini nazorat qilish bo’limining 2023-2024-o’quv yili uchun “Yo’l xaritasi”ni muhokama qilish va tasdiqlash  to‘g‘risida.

Сегодня, 28 августа, состоялось первое перед началом нового учебного года заседание Совета Ургенчского государственного университета. В нем приняли участие ректор университета, председатель Совета Б.Абдуллаев и 69 членов Совета.
Сначала ректор Б.Абдуллаев вручил дипломы кандидатов наук ряду преподавателей университета, в частности, Ф.Машариповой, Д.Ёдгорову, С.Мадаминову, медаль и грамоту доценту кафедры "Химия" факультета естественных наук М.Балтаевой, которая участвовала в корейской международной выставке изобретательниц "KIWIE 2023" и завоевала золотую медаль, а также дипломы студентам, набравшим наибольшее количество баллов в "Викторине-тесте".
На первом заседании Совета были рассмотрены следующие вопросы:
- Об утверждении плана работы Совета университета и состава Совета на новый учебный год;
- Об обсуждении и утверждении всех видов планов работы и нормативных документов на новый 2023-2024 учебный год;
- Об утверждении плана молодежных мероприятий и духовно-просветительской работы на 2023-2024 учебный год;
- Об обсуждении и утверждении "Дорожной карты" Управления контроля качества образования университета на 2023-2024 учебный год.