“Ayol qismati” filmi Oʻzbek filologiyasi fakulteti talabalariga namoyish etildi
Film namoyishi avvalida Oʻzbekiston Respublikasi Din ishlari boʻyicha qoʻmita vakillari tomonidan yoshlar uchun ibratli maʼruzalar qilindi.
Ushbu badiiy filmda «Mehr» operatsiyasi doirasida Suriyadan olib kelingan ayollardan birining ayanchli taqdiri «Sojida» timsolida juda taʼsirli yoritilgan. Filmning mazmun-mohiyatida inson qadri, Vatan sog‘inchi, tinchlik va farovonlikning qanchalik bebaho neʼmat ekanligi to‘liq ochib berilgan.
Eng muhimi, voqealar jonli va taʼsirchan tarzda tomoshabinga yetkazilgan. Filmdagi daxshatli voqealar, to‘g‘ri yo‘lidan adashganlar qismati yoshlarga namuna sifatida Urganch davlat universitetining barcha fakultetlari talabalari va professor-o‘qituvchilariga namoyish etilmoqda.

The film "Ayol Qismati" was shown to the students of the Faculty of Uzbek Philology
Before the screening of the film, the representatives of the Committee on Religious Affairs of the Republic of Uzbekistan gave instructive lectures for young people.
In this feature film, the sad fate of one of the women brought from Syria as part of the "Mehr" operation is very impressively covered in the character of "Sojida". In the essence of the film, it is fully revealed how much human value, homesickness, peace and well-being are priceless blessings.
Most importantly, the events were conveyed to the audience in a vivid and impressive way. Terrible events in the film, the fate of those who strayed from the right path, are shown to students and teachers of all faculties of Urganch State University as an example for young people.