"Ayollar biznesiga birinchi qadam" mavzusida tanlov boʼlib oʻtdi
Bugun, 7-oktabr kuni "XXI asr ayoli" festivali doirasida “11-oktabr-Xalqaro qizlar kuni” munosabati bilan "Ayollar biznesiga birinchi qadam" mavzusida tanlov boʼlib oʻtdi.
Ko'p yillik tajribaga ega tadbirkor, Urganch “Milliy tikuvchilik” oilaviy korxonasining rahbari, senator F.Saʼdullayeva, Oʻzbekiston Liberal demokratik partiyasi Xorazm viloyat kengashi deputati, Ayollar masalalari boʻyicha rais oʻrinbosari M.Jumaniyozovalar tadbir mehmonlari boʻlishdi. Shuningdek, tadbirda universitet rahbariyati, professor-oʻqituvchilari, tyutorlar va talabalar ishtirok etdi. Tadbirga UrDU Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi, II darajali «Sog‘lom avlod uchun» ordeni sohibasi Sh.Nurullayeva moderatorlik qildi.
Xorazm viloyati “Qizlar ovozi” klubi, O'zbekiston Liberal demokratik partiyasi Xorazm viloyati Kengashi "Ayollar qanoti", Urganch davlat universitetining “Qizlarjon klubi”, Iqtidorli yoshlar bilan ishlash bo'limi bilan hamkorlikda tashkil etilgan ushbu tanlovni UrDU birinchi prorektori D.Ibadullayev ochib berdi.
Shuningdek, UrDU Iqtidorli talabalarning ilmiy tadqiqot faoliyatini tashkil qilish boʻlimi boshligʻi S.Allazarova hamda bir guruh iqtidorli talabalar mavzu doirasida soʻzga chiqdilar.
Tanlovda oʻzlarining koʻrgazmalari bilan qatnashish uchun qator hunarmand ayollar ham ishtirok etdi. Ishbilarmon ayollar uyushmasi tomonidan tayyorlagan qoʻl ishlari, milliy va bejirim liboslar, taqinchoqlar va yumshoq oʻyinchoqlar bilan ishtirok etgan ayollar va talaba-qizlar tanlov yakunida munosib taqdirlandi.

Проведен конкурс на тему "Первый шаг к женскому бизнесу"
Сегодня, 7 октября, в рамках фестиваля "Женщина 21 века", приуроченного к "11 октября - Международному дню девочек", был проведен конкурс на тему "Первый шаг к женскому бизнесу".
Гостями мероприятия стали предприниматель с многолетним стажем, руководитель семейного предприятия Ургенч "Миллий тикувчилик", сенатор Ф. Садуллаева, депутат Хорезмского областного кенеша Либерально-демократической партии Узбекистана, заместитель председателя по вопросам женщин М. Джуманиёзова. В мероприятии также приняли участие руководство университета, профессора и преподаватели, тьюторы и студенты. Ведущей мероприятия выступила Ш.Нуруллаева, председатель Женского консультативного совета УрГУ, кавалер ордена "Соглом авлод учун" II степени.
Первый проректор УрГУ Д. Ибадуллаев открыл конкурс, организованный совместно с клубом Хорезмской области "Кизлар овози", Хорезмским областным советом Либерально-демократической партии Узбекистана, ""Аёллар каноти", клубом "Кизларжон" Ургенчского государственного университета и отделом по работе с талантливой молодежью.
Также по теме выступили начальник отдела организации научно-исследовательской деятельности УрГУ С. Аллазарова и группа талантливых студентов.
В конкурсе также приняли участие несколько мастериц со своими выставками. По окончании конкурса женщины и студенты были награждены поделками, национальными и нарядными платьями, ювелирными изделиями и мягкими игрушками, подготовленными Ассоциацией деловых женщин.