"Ayollar biznesiga birinchi qadam" mavzusida tanlov boʼlib oʻtdi
Bugun, 7-oktabr kuni "XXI asr ayoli" festivali doirasida “11-oktabr-Xalqaro qizlar kuni” munosabati bilan "Ayollar biznesiga birinchi qadam" mavzusida tanlov boʼlib oʻtdi.
Ko'p yillik tajribaga ega tadbirkor, Urganch “Milliy tikuvchilik” oilaviy korxonasining rahbari, senator F.Saʼdullayeva, Oʻzbekiston Liberal demokratik partiyasi Xorazm viloyat kengashi deputati, Ayollar masalalari boʻyicha rais oʻrinbosari M.Jumaniyozovalar tadbir mehmonlari boʻlishdi. Shuningdek, tadbirda universitet rahbariyati, professor-oʻqituvchilari, tyutorlar va talabalar ishtirok etdi. Tadbirga UrDU Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi, II darajali «Sog‘lom avlod uchun» ordeni sohibasi Sh.Nurullayeva moderatorlik qildi.
Xorazm viloyati “Qizlar ovozi” klubi, O'zbekiston Liberal demokratik partiyasi Xorazm viloyati Kengashi "Ayollar qanoti", Urganch davlat universitetining “Qizlarjon klubi”, Iqtidorli yoshlar bilan ishlash bo'limi bilan hamkorlikda tashkil etilgan ushbu tanlovni UrDU birinchi prorektori D.Ibadullayev ochib berdi.
Shuningdek, UrDU Iqtidorli talabalarning ilmiy tadqiqot faoliyatini tashkil qilish boʻlimi boshligʻi S.Allazarova hamda bir guruh iqtidorli talabalar mavzu doirasida soʻzga chiqdilar.
Tanlovda oʻzlarining koʻrgazmalari bilan qatnashish uchun qator hunarmand ayollar ham ishtirok etdi. Ishbilarmon ayollar uyushmasi tomonidan tayyorlagan qoʻl ishlari, milliy va bejirim liboslar, taqinchoqlar va yumshoq oʻyinchoqlar bilan ishtirok etgan ayollar va talaba-qizlar tanlov yakunida munosib taqdirlandi.

A contest was held on the topic "First step to women's business".
Today, October 7, within the framework of the "Woman of the 21st Century" festival, in connection with "October 11 - International Girl's Day", a contest was held on the topic "The first step to women's business".
An entrepreneur with many years of experience, the head of the Urganch "Milliy tikuvchilik" family enterprise, senator F. Sadullayeva, deputy of the Khorezm regional council of the Liberal Democratic Party of Uzbekistan, deputy chairman for women's issues M. Jumaniyozova were the guests of the event. The event was also attended by university management, professors and teachers, tutors and students. The event was moderated by Sh.Nurullayeva, chairman of the Women's Advisory Council of UrSU, holder of the Order "Sog‘lom avlod uchun" of the 2nd degree.
The first vice-rector of UrSU, D. Ibadullayev, opened the competition, which was organized in cooperation with the Khorezm Region "Qizlar ovozi" club, the Khorezm Regional Council of the Liberal Democratic Party of Uzbekistan, the "Ayollar qanoti", the "Qizlarjon klubi" of the Urganch State University, and the Department of Work with Talented Youth.
Also, S. Allazarova, the head of the department of organization of scientific research activities of UrSU, and a group of talented students spoke on the topic.
A number of women artisans also participated in the competition with their exhibitions. At the end of the competition, participating women and students were awarded with handicrafts, national and fancy dresses, jewelry and soft toys prepared by the Business Women's Association.