Bugun, 12-oktabr kuni  Urganch davlat universiteti rektori, professor Baxrom Abdullayev maʼruzalar rejasiga muvofiq  Matematika ta’lim yoʻnalishi 213-matematika guruhi talabalariga Kompleks oʻzgaruvchili funksiyalar nazariyasi fanidan “Jukovskiy funksiyasi va uning xossalari” mavzusida ma’ruza mashgʻuloti olib bordi.
Interaktiv, savol-javoblar asosida oʻtgan dars mashgʻulotida Jukovskiy funksiyasining taʼrifi berilib, Jukovskiy funksiyasi yordamida amalga oshiriladigan konform akslantirishlar koʻrsatib berildi. Shuningdek, Jukovskiy funksiyasining butun kompleks tekislikda golomorflik shartlari va geometrik ma’nosi haqida maʼlumotlar berildi.

Today, on October 12, the rector of Urganch State University, professor Bahrom Abdullayev, according to the lecture plan, gave a lecture on "Zhukovsky's function and its properties" to the students of Mathematics Group 213 of the mathematics education department from Theory of complex variable functions course.
In the interactive, question-and-answer lesson, the definition of the Zhukovsky function was given, and conformal reflections performed using the Zhukovsky function were shown. Also, information was given about the homomorphism conditions and geometric meaning of the Zhukovsky function in the entire complex plane.