Bugun, 13-oktabr Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Talaba va o‘quvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi rahbari Ravshanbek Xudayberganov Urganch davlat universitetida ma'naviy-ma'rifiy jarayonlarning tashkil qilinishi yuzasidan o'rganish ishlarini olib bordi.
Dastlab UrDU rektori B.Abdullayev bilan uchrashuv bo'lib o'tdi. Unda Urganch davlat universitetining bugungi kundagi faoliyati va talaba-yoshlarning erishayotgan yutuqlari haqida suhbat qilindi.
Shundan so'ng, Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor D.Ibadullayev  hamrohligida universitetdagi maʼnaviy-maʼrifiy jarayonlar, “Qalqon” jamoatchilik guruhi va uning faoliyati, talabalar turar joylarining holati, yoshlarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazishga qaratilgan ishlar ko'rib chiqildi.
Shuningdek, profilaktika inspektori, yoshlar yetakchisi va psixolog faoliyati ham tahlil qilinib, tegishli taklif va tavsiyalar berildi.

Studies on the organization of spiritual and educational processes were carried out at UrSU
Today, October 13, Ravshanbek Khudaiberganov, the head of the Center for Increasing Social Activity of Students under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, conducted research on the organization of spiritual and educational processes at Urganch State University.
First, a meeting was held with UrSU Rector B.Abdullayev. There was a discussion about the current activities of Urganch State University and the achievements of students and the youth.
After that, accompanied by D. Ibadullayev, the first vice-rector for youth affairs and spiritual and educational work, he discussed the spiritual and educational processes at the university, the public group "Qalqon" and its activities, the state of student residences, and meaningful spending of their free time.
Also, activities of prevention inspector, youth leader and psychologist were analyzed and relevant suggestions and recommendations were given.