Kimyoviy texnologiyalar fakultetida ota-onalar kongresi bo‘lib o‘tdi
Bugun “Ota-onalar kongresi” Kimyoviy texnologiyalar fakultetida davom etdi. UrDU rektori B.Abdullayev fakultet dekani Sh.Kuramboyev va fakultet professor-oʻqituvchilari bilan birgalikda 1-kursga qabul qilingan talabalarning ota-onalari bilan uchrashdi.
Uchrashuvda oliy ta’limdagi islohotlar, erishilgan yutuqlar, talabalarga yaratilgan shart-sharoitlar, talabalarning darsdan bo’sh vaqtlarini mazmunli tashkil etishda olib borilayotgan ishlar, universitet ichki-tartib qoidalari, kredit-modul tizimi haqida soʻz yuritildi.
Shundan soʻng, ota-onalar fakultet sharoitlari bilan yaqindan tanishdilar.
urdu.uz, Kimyoviy texnologiyalar fakultetida ota-onalar kongresi bo‘lib o‘tdi'urdu.uz, Kimyoviy texnologiyalar fakultetida ota-onalar kongresi bo‘lib o‘tdi

A parents' congress was held at the faculty of chemical technologies
Today, the "Parents' Congress" continued at the Faculty of Chemical Technologies. Rector of UrSU B.Abdullayev together with the dean of the faculty Sh.Kuramboyev and the professors and teachers of the faculty met with the parents of the students admitted to the 1st year.
The meeting discussed reforms in higher education, achievements, conditions created for students, ongoing work on meaningful organization of students' free time, internal rules of the university, credit-module system.
Also, it was emphasized that it is necessary to cooperate with parents in preventing various violations and corrupt situations that have a negative impact on the moral and mental condition of students, and the opinions and suggestions of parents were also heard.