Urganch davlat universiteti jamoasi tomonidan ko‘kalamzorlashtirish, daraxt va butalarni muhofaza qilish, yashil maydonlarni kengaytirish kabi xayrli ishlarni uzviy davomi sifatida “Yashil makon” umummilliy dasturi doirasida, ko‘chat ekish mavsumida oliygoh hududida “Ustozlar bog‘i” tashkil etildi.
Mazkur bog′ga 80 tup olcha va mavsumiy gullar ekildi. Bugun UrDU rektori B.Abdullayev “Ustozlar bog‘i”ni yanada kengaytirish hamda turli manzarali va mevali daraxtlar keltirib ekish borasida mas′ullarga tegishli topshiriqlar berdi.
Darhaqiqat, ushbu ekilayotgan navlar kelgusida universitetimizning koʻrkiga koʻrk qoʻshib, atrof-muhitni yanada koʻkalamzorlashtiradi. Bu esa insonlarga nafaqat yaxshi kayfiyat ulashadi, balki salomatlik uchun ham juda foydali soʻlim maskanga aylanadi. Soyasidan barchamiz birday bahramand boʻlamiz!

"Teachers' Garden" was established at Urganch State University
The Urganch State University team organized the "Teachers' Garden" in the university territory during the planting season within the framework of the national program "Green Space" as a continuation of good works such as greening, protection of trees and shrubs, expansion of green spaces.
80 cherry trees and seasonal flowers were planted in this garden. Today, Rector of UrSU B. Abdullayev gave instructions to the officials regarding the further expansion of the "Teachers' Garden" and the planting of various ornamental and fruit trees.
In fact, these planted varieties will add beauty to the appearance of our university in the future and make the environment greener. This will not only give people a good mood, but will also become a very useful place for health. We will all enjoy the shade!