“Toshkent irrigatsiya va qishloq xo’jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti” Milliy tadqiqot universiteti rektori yangi bino bilan tanishdi
Bugun “Toshkent irrigatsiya va qishloq xo’jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti” Milliy tadqiqot universiteti rektori Bahodir Mirzayev Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev hamrohligida universitetning 7 qavatli yangi oʻquv binosida boʻlib, u yerdagi talaba-yoshlarni zamonaviy shart-sharoitlar asosida sifatli ta′lim olishlari uchun yaratilgan imkoniyatlar bilan yaqindan tanishdi.
Ayniqsa, binoda joylashgan Akademik mobillikni muvofiqlash va talabalar bilan ishlash boʻlimi hamda “Fizika” kafedrasiga qarashli oʻquv laboratoriyalarning faoliyatiga qiziqdi. Rektorlar dars jarayonlarida ham bo′lib, talabalar bilan muloqot qilishdi.
Shuningdek, KRASS Agromaslahat markaziga ham borib, Kimyo, Biologiya, Tuproqshunoslik va agronomiya laboratoriyalari hamda “Yarimo‘tkazgichli quyosh elementlari va lazer fizikasi” ilmiy o‘quv markazi  faoliyati bilan ham yaqindan tanishdi.

Rector of National Research University "Tashkent Institute of Irrigation and Agricultural Mechanization Engineers" got acquainted with the new building
Today, Rector of National Research University "Tashkent Institute of Irrigation and Agricultural Mechanization Engineers" Bahadir Mirzayev, accompanied by Rector of Urgench State University Bakhrom Abdullayev, visited the new 7-story building of the university, where he got acquainted with the created opportunities for students to receive quality education based on modern conditions.
He was especially interested in the activities of the Department of Coordination of Academic Mobility and Work with Students and the educational laboratories belonging to the Department of "Physics" located in the building. The rectors were also present at the lessons and communicated with the students.
He also visited the KRASS Agroconsultation Center and got acquainted with the activities of the Chemistry, Biology, Soil Science and Agronomy laboratories and the "Semiconductor solar elements and laser physics" scientific training center.