“Toshkent irrigatsiya va qishloq xo’jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti” Milliy tadqiqot universiteti rektori yangi bino bilan tanishdi
Bugun “Toshkent irrigatsiya va qishloq xo’jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti” Milliy tadqiqot universiteti rektori Bahodir Mirzayev Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev hamrohligida universitetning 7 qavatli yangi oʻquv binosida boʻlib, u yerdagi talaba-yoshlarni zamonaviy shart-sharoitlar asosida sifatli ta′lim olishlari uchun yaratilgan imkoniyatlar bilan yaqindan tanishdi.
Ayniqsa, binoda joylashgan Akademik mobillikni muvofiqlash va talabalar bilan ishlash boʻlimi hamda “Fizika” kafedrasiga qarashli oʻquv laboratoriyalarning faoliyatiga qiziqdi. Rektorlar dars jarayonlarida ham bo′lib, talabalar bilan muloqot qilishdi.
Shuningdek, KRASS Agromaslahat markaziga ham borib, Kimyo, Biologiya, Tuproqshunoslik va agronomiya laboratoriyalari hamda “Yarimo‘tkazgichli quyosh elementlari va lazer fizikasi” ilmiy o‘quv markazi  faoliyati bilan ham yaqindan tanishdi.

Ректор Национального исследовательского университета «Ташкентского ирригационного института инженеров и механизации сельского хозяйства» ознакомился с новым зданием
Сегодня ректор Национального исследовательского университета «Ташкентский ирригационный институт инженеров и механизации сельского хозяйства» Бахадыр Мирзаев в сопровождении ректора Ургенчского государственного университета Бахрома Абдуллаева посетил новый 7-этажный корпус университета, где призвал студентов получать качественное образование на базе в современных условиях. Ознакомились с возможностями, созданными для студентов-молодежей.
Особый интерес его вызвала деятельность отдела координации академической мобильности и работы со студентами и учебных лабораторий кафедры «Физика», расположенных в здании. Ректоры также присутствовали на уроках и общались со студентами.
Он также посетил Агроконсультационный центр КРАСС и ознакомился с деятельностью лабораторий химии, биологии, почвоведения и агрономии и научно-учебного центра «Полупроводниковые солнечные элементы и лазерная физика».