Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayevning fakultetlar kesimida universitet professor-oʻqituvchilari bilan uchrashuvlari davom etmoqda
Bugun 3-yanvar kuni rektor B.Abdullayev Sport va san’at fakulteti jamoasi bilan uchrashdi. Unda UrDU birinchi prorektori D.Ibodullayev, rektor maslahatchisi R.Sharipov hamda fakultet dekani S.Koʻpalov boshchiligida barcha professor-oʻqituvchilar va tyutorlar ishtirok etishdi.
Uchrashuvda 2023-yil mobaynida amalga oshirilgan ishlar fakultetlar misolida sarhisob qilinib, yangi yilda bajarilishi lozim boʻlgan vazifalar muhokama etildi.
Professor-oʻqituvchilarning ilmiy faoliyati yuzasidan qilingan ishlarni tahlil qilindi, shuningdek, taʼlimni sifatli tashkil etish, Scopus bazasiga kiruvchi jurnallarda ilmiy maqolalar chop qilish borasida tegishli topshiriqlar berildi. Ochiq va samimiy muloqot shaklida o’tgan uchrashuvda fakultet jamoasi o’zining fikr va mulohazalari bilan ishtirok etishdi.
Maʼlumot oʻrnida, bugungi kunda Sport va sanʼat fakultetda jami 1112 nafar talaba tahsil oladi. Hozirda mavjud  3 ta kafedrada asosiy shtatda 77 nafar professor-o'qituvchilar faoliyat yuritishadi (shulardan 25 nafari fan nomzodi, dotsent va professorlar, 11 nafar katta o'qituvchilar, 41 nafar o'qituvchi va stajor o'qituvchilar).  Fakultet ilmiy salohiyati  27 % ni tashkil qiladi. 2023-yilda  1 nafar fan doktori, 8 nafar falsafa doktori ilmiy darajasini olish uchun himoyalar qilindi.

Ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев продолжает встречи с профессорами и преподавателями вуза
Сегодня, 3 января, ректор Б.Абдуллаев встретился с командой факультета спорта и искусств. В нем приняли участие первый проректор УрГУ Д.Ибадуллаева, советник ректора Р.Шарипова и все профессора-преподаватели и тюторы под руководством декана факультета С.Копалова.
На заседании на примере факультетов были подведены итоги проделанной за 2023 год работы, а также обсуждены задачи, которые предстоит выполнить в новом году.
Проанализированы работы, выполненные в связи с научной деятельностью профессоров-преподавателей, а также даны соответствующие задачи по качественной организации образования, публикации научных статей в журналах, входящих в базу данных Scopus. Коллектив факультета принял участие во встрече, которая прошла в форме открытого и искреннего диалога, со своими мыслями и мнениями.
Для информации, сегодня на факультете спорта и искусств обучаются 1112 студентов. В настоящее время в основном составе на 3 существующих кафедрах работают 77 профессоров-преподавателей (из них 25 кандидатов наук, доцентов и профессоров, 11 старших преподавателей, 41 преподавателей и преподавателей-стажеров). Научный потенциал факультета составляет 27%. В 2023 году защищены 1 степень доктора наук и 8 докторов философии.