Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayevning fakultetlar kesimida universitet professor-oʻqituvchilari bilan uchrashuvlari davom etmoqda
Bugun 3-yanvar kuni rektor B.Abdullayev Sport va san’at fakulteti jamoasi bilan uchrashdi. Unda UrDU birinchi prorektori D.Ibodullayev, rektor maslahatchisi R.Sharipov hamda fakultet dekani S.Koʻpalov boshchiligida barcha professor-oʻqituvchilar va tyutorlar ishtirok etishdi.
Uchrashuvda 2023-yil mobaynida amalga oshirilgan ishlar fakultetlar misolida sarhisob qilinib, yangi yilda bajarilishi lozim boʻlgan vazifalar muhokama etildi.
Professor-oʻqituvchilarning ilmiy faoliyati yuzasidan qilingan ishlarni tahlil qilindi, shuningdek, taʼlimni sifatli tashkil etish, Scopus bazasiga kiruvchi jurnallarda ilmiy maqolalar chop qilish borasida tegishli topshiriqlar berildi. Ochiq va samimiy muloqot shaklida o’tgan uchrashuvda fakultet jamoasi o’zining fikr va mulohazalari bilan ishtirok etishdi.
Maʼlumot oʻrnida, bugungi kunda Sport va sanʼat fakultetda jami 1112 nafar talaba tahsil oladi. Hozirda mavjud  3 ta kafedrada asosiy shtatda 77 nafar professor-o'qituvchilar faoliyat yuritishadi (shulardan 25 nafari fan nomzodi, dotsent va professorlar, 11 nafar katta o'qituvchilar, 41 nafar o'qituvchi va stajor o'qituvchilar).  Fakultet ilmiy salohiyati  27 % ni tashkil qiladi. 2023-yilda  1 nafar fan doktori, 8 nafar falsafa doktori ilmiy darajasini olish uchun himoyalar qilindi.

Rector of Urgench State University, Bakhrom Abdullayev is continuing his meetings with professors and teachers of the university
Today, January 3, Rector B.Abdullayev met with the team of the Faculty of Sports and Arts. It was attended by all professors, teachers and tutors led by the first vice-rector of UrSU D. Ibodullayev, Rector's advisor R. Sharipov and dean of the faculty S. Kopalov.
At the meeting, the work carried out during 2023 was summarized on the example of the faculties, and the tasks to be performed in the new year were discussed. The work done in connection with the scientific activity of professors and teachers was analyzed, as well as relevant tasks were given regarding the quality organization of education, publication of scientific articles in journals included in the Scopus database. The faculty team participated in the meeting, which took place in the form of open and sincere dialogue, with their thoughts and opinions.
For information, today a total of 1112 students study at the Faculty of Sports and Arts. Currently, 77 professors and teachers work in the main staff in 3 existing departments (25 of them are candidates of science, associate professors and professors, 11 senior teachers, 41 teachers and trainee teachers). The scientific potential of the faculty is 27%. In 2023, 1 Doctor of Science and 8 Doctor of Philosophy degrees were defended.