“Yangi hayot uchun, yangi O‘zbekiston uchun!” shiori ostida o‘tkazilayotgan ushbu targ‘ibot tadbirlaridan maqsad – Yangi О‘zbekistonni bunyod etish yо‘lida amalga oshirilayotgan keng kо‘lamli islohotlar hamda erishilayotgan yutuqlarni xalqimizga go'zal tarzda yetkazishdan iborat.
Davlatimiz rahbari raisligida 2023-yil 22-dekabr kuni о‘tkazilgan Respublika Ma’naviyat va ma’rifat Kengashi yig‘ilishida berilgan topshiriqlar asosida tashkil etilgan ushbu tadbirda Urganch davlat universitetining pedagog va tyutorlari faol ishtirok etishdi.
Xususan, joriy yilning 3-yanvar kuni Tuproqqal'a tumanining "Saidlar", "Sayapir" va "Saxovat" mahallalari aholisi bilan mazmunli davra suhbati tashkil etildi va madaniy dastur namoyish qilindi. Shuningdek, Bog'ot tumanida targ'ibot tadbirlari tashkil etildi. Tadbirda 4-son Musiqa va san’at maktabi tomonidan tayyorlagan bayram dasturi, UrDU Pegagogika fakulteti o‘qituvchilari S.Hasanova va Y.Jumaniyazovlarning chiqishlari barchaga manzur bo‘ldi.

Коллектив Ургенчского государственного университета активно участвует в агитационных мероприятиях «Махаллада дув-дув гап»
Цель этих пропагандистских мероприятий, которые проводятся под лозунгом «За новую жизнь, за новый Узбекистан!» – в красивой форме донести до нашего народа масштабные реформы, которые реализуются на пути строительства нового Узбекистана.
Педагоги и преподаватели Ургенчского государственного университета приняли активное участие в этом мероприятии, которое было организовано исходя из задач, поставленных на заседании Республиканского совета духовности и просвещения, состоявшемся 22 декабря 2023 года под председательством главы нашего государства. .
В частности, 3 января текущего года был организован содержательный круглый стол с жителями махалли «Сайдлар», «Саяпир» и «Сахават» Тупроккалинского района, а также представлена   культурная программа. Агитационные мероприятия были также организованы в районе Богот. Праздничная программа, подготовленная 4-й школой музыки и искусства, выступления преподавателей педагогического факультета УрГУ С.Хасановой и Ю.Джуманиязовой понравились всем присутствующим на мероприятии.