TEXNIKA FAKULTETIDA "SPAGHETTI BRIDGE" TANLOVI BO'LIB O'TDI
Joriy yil 7-fevral kuni Urganch davlat universiteti Texnika fakultetining "Qurilish" kafedrasi tomonidan "Spaghetti bridge" tanlovi tashkil etildi. Ushbu tanlovdan ko'zlangan asosiy maqsad mustahkamligi kichik materialdan mustahkam konstruksiya yasashdan iborat.
Sohaning bo'lajak yosh mutaxassislari uchun qiziqarli o'tgan tanlovda "Bino va inshootlar qurilishi" , "Shahar qurilishi hamda kommunal infratuzilmani tashkil etish va boshqarish" , "Qurilish materiallari, buyumlari va konstruksiyalarini ishlab chiqarish texnologiyasi" , "Arxitektura" ta'lim yo'nalishi talaba-yoshlari munosib ishtirok etishdi.
Mazkur tanlovda "Eng og'ir yuk ko'targan maket" , "Eng chiroyli dizaynli maket" , "Eng tezkorlik bilan yasalgan maket" nominatsiyalari bo'yicha g'oliblar aniqlandi. Tanlovda g'olib bo'lgan guruh a'zolariga esdalik sovg'alari va kitob jamlanmasi taqdim etildi.
Ushbu tanlov bo'lajak injenerlar uchun chin ma'noda mahorat maktabi bo'la olganligi bilan ahamiyatlidir.

"SPAGHETTI BRIDGE" COMPETITION WAS HELD AT THE TECHNICAL FACULTY
On February 7 of this year, the "Spaghetti bridge" competition was organized by the "Construction" department of the Technical Faculty of Urgench State University. The main goal of this competition is to make a strong structure from a small material.
"Construction of buildings and structures", "Urban construction and organization and management of communal infrastructure", "Technology of production of building materials, products and constructions", "Architecture" students took part in this competition .
This competition determined the winners in the categories “The most durable model to carry a load”, “The most beautifully designed model”, “The fastest constructed model”. The winners of the competition were awarded souvenirs and sets of books