TEXNIKA FAKULTETIDA "SPAGHETTI BRIDGE" TANLOVI BO'LIB O'TDI
Joriy yil 7-fevral kuni Urganch davlat universiteti Texnika fakultetining "Qurilish" kafedrasi tomonidan "Spaghetti bridge" tanlovi tashkil etildi. Ushbu tanlovdan ko'zlangan asosiy maqsad mustahkamligi kichik materialdan mustahkam konstruksiya yasashdan iborat.
Sohaning bo'lajak yosh mutaxassislari uchun qiziqarli o'tgan tanlovda "Bino va inshootlar qurilishi" , "Shahar qurilishi hamda kommunal infratuzilmani tashkil etish va boshqarish" , "Qurilish materiallari, buyumlari va konstruksiyalarini ishlab chiqarish texnologiyasi" , "Arxitektura" ta'lim yo'nalishi talaba-yoshlari munosib ishtirok etishdi.
Mazkur tanlovda "Eng og'ir yuk ko'targan maket" , "Eng chiroyli dizaynli maket" , "Eng tezkorlik bilan yasalgan maket" nominatsiyalari bo'yicha g'oliblar aniqlandi. Tanlovda g'olib bo'lgan guruh a'zolariga esdalik sovg'alari va kitob jamlanmasi taqdim etildi.
Ushbu tanlov bo'lajak injenerlar uchun chin ma'noda mahorat maktabi bo'la olganligi bilan ahamiyatlidir.

НА ТЕХНИЧЕСКОМ ФАКУЛЬТЕТЕ СОСТОЯЛСЯ КОНКУРС «МОСТ ИЗ СПАГЕТТИ»
7 февраля этого года конкурс «Мост из спагетти» был организован кафедрой «Строительство» технического факультета Ургенчского государственного университета. Основная цель этого конкурса — сделать из небольшого материала прочную конструкцию.
В данном соревновании приняли участие студенты направлений «Строительство зданий и сооружений», «Городское строительство и организация и управление коммунальной инфраструктурой», «Технология производства строительных материалов, изделий и конструкций», «Архитектура».
В этом конкурсе определились победители в номинациях «Самая прочная на груз модель», «Самая красиво оформленная модель», «Самая быстро конструктированная модель». Победителям конкурса были вручены сувениры и комплекты книг.