UrDU talabalarining yotoqxona bilan ta’minlanishi haqida
Talabalarni turar joy bilan ta’minlash bugungi kunning muhim masalasi sanaladi. Bu borada Urganch davlat universitetida tizimli ishlar yo‘lga qo‘yilgan. Bugungi kunda universitetda 3 500 sig‘imga ega 7 ta talabalar turar joyi mavjud. Shundan 3 220 oʻringa talabalar joylashgan, 280 oʻrin esa boʻsh turibdi. Ushbu boʻsh oʻrinlarga talabalarimiz istagan paytida kelib joylashishlari mumkin.
Shuni aytish joizki, hozirda universitetda tahsil olayotgan 4-kurs talabalar amaliyotga chiqqanligi sababli oʻz yashash hududlaridan qatnamoqda. Aksariyat talabalar esa yashash uylari yaqinligi sababli TTJ ga extiyoji yoʻq. Qolaversa, talabalarimiz orasida oʻz avtomashinalarida oʻqishga qatnaydiganlari ham bor.
Shunday boʻlsa-da, universitetimiz talabalariga yanada qulaylik yaratish maqsadida 2023-yil 14-sentabr sanasidan Urganch davlat universitetining Urganch tumani “Mustaqillik” koʻchasida joylashgan hududida yangi talabalar turar joyining qurilish ishlari olib borilmoqda. Ushbu talabalar turar joyi 7 qavatdan iborat boʻlib, 600 oʻringa moʻljallab qurilmoqda.

About the provision of accommodations for UrSU students
Providing accommodation to students is an important issue today. In this regard, systematic work has been started at Urgench State University. Today, the university has 7 student residences with a capacity of 3,500. 3,220 places of these are occupied by students, and 280 places are vacant. Our students can come and settle in these vacancies at any time.
It is worth saying that the 4th year students studying at the university are traveling from their places of residence due to internships. Most students don't need to go to student accommodations due to the proximity of their residences. In addition, among our students there are those who attend classes in their own cars.
Nevertheless, in order to create more comfort for the students of our university, from September 14, 2023, the construction works of a new student residence are being carried out in the area of   Urgench State University located on "Mustaqilik" street, Urgench district. This student residence has 7 floors and is being built for 600 places.