SUDYA VA YOSHLAR UCHRASHUVI BO’LIB O’TDI
Tadbirda talaba-yoshlarning huquqiy madaniyatini yanada oshirish, korrupsiyaga qarshi kurashishda qonunchilikdagi yangiliklar, sohaga oid qonun va qonunosti hujjatlari va ularning ijrosini taʼminlashda universitetda korrupsion holatlarni oldini olish va unga qarshi kurashish borasida olib borilayotgan ishlar haqida atroflicha soʻz yuritildi.
Shuningdek, uchrashuvda sudyalar tomonidan O‘zbekiston Respublikasining 2017-yil 3-yanvardagi 419-son “Korrupsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risida”gi qonuni va uning ijrosi borasida viloyatda amalga oshirilayotgan islohotlar, korrupsion holatlarni sodir qilganlik uchun qonunchilikda belgilangan javobgarlik tizimidagi soʻnggi oʻzgarishlar va ularning mazmun-mohiyati haqida talabalarga maʼlumotlar berildi.
Uchrashuv davomida professor-o‘qituvchilar va talabalar o'zlarini qiziqtirgan savollariga javoblarni oldilar.

СОСТОЯЛАСЬ ВСТРЕЧА СУДЬИ И МОЛОДЕЖИ
16 февраля 2024 года на встрече, организованной в целях формирования у студентов вуза чувства нетерпимости к коррупции, приняли участие судья областного суда по уголовным делам З.Якубов, судья М.Махмудов, судья Д.Муратов, а также советник ректора УрГУ Р.Шарипов, начальник отдела управления системой «Комплаенс-контроль» по борьбе с коррупцией Х.Шихова и 250 студентов всех факультетов университета.
На мероприятии состоялось детальное обсуждение проводимой работы по дальнейшему повышению правовой культуры студентов и молодежи, нововведений в законодательстве в сфере борьбы с коррупцией, законов и нормативных документов, касающихся данной сферы, и их реализации в целях предотвращения и борьбы с коррупцией в университете.
Также на заседании судьи обсудили Закон Республики Узбекистан от 3 января 2017 года № 419 «О борьбе с коррупцией» и реализуемые в регионе реформы по его реализации, последние изменения в системе ответственности за совершение коррупционные действия, и студенты были проинформированы об их содержании.