BuxDU va UrDU hamkorligining yangi bosqichi
Urganch davlat universiteti “Mevachilik va Sabzavotchilik” kafedrasi mudiri Sadullayev Sanjar Madiyarovich, “Fizika” kafedrasi mudiri Qutliyev Uchqun Otaboyevich, “Oziq ovqat texnologiyasi” kafedrasi mudiri Ibadullayev Bazar Mambetovich, Ta’limni kredit tizimini boshqarish va ma’lumotlar bazasini monitoring qilish bo‘limi boshlig‘i Habibullayev Muxammad Habibulla o‘g‘li Buxoro davlat universitetiga tashrif buyurdilar.
Tashrif davomida UrDU delegatsiyasi universitetning Fizika-matematika fakulteti, Tabiiy fanlar fakulteti, Axborot texnologiya fakulteti, Agronomiya va biotexnologiya fakultetida professor-o‘qituvchilar tomonidan o‘quv jarayoni, ilmiy-tadqiqot va innovatsiyalar sohasida hamda ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar, qo‘lga kiritilgan yutuqlar hamda kelgusida bajarilishi ko‘zda tutilgan istiqbolli rejalar bilan tanishdilar.
Muhokamalar davomida hamkorlikda bajariladigan ishlar rejasi, xususan talabalar va professor-o‘qituvchilar almashinuvi, o‘quv va ilmiy laboratoriyalardan hamkorlikda unumli foydalanish masalalari, birgalikda yangi avlod adabiyotlarini hamda Scopus bazasiga kiruvchi jurnallarda maqolalar nashr qilish, mahalliy va xalqaro loyihalar tanlovlarida qatnashish, ilmiy-tadqiqot natijalarini tijoratlashtirish kabi dolzarb masalalar bo‘yicha dastlabki kelishuvlarga erishildi.

A new stage of cooperation between BukhSU and UrSU
Sadullayev Sanjar Madiyarovich, Head of the Department of "Fruit and Vegetable Growing" of Urgench State University, Qutliyev Uchqun Otaboyevich, Head of the "Physics" Department, Ibadullayev Bazar Mambetovich, Head of the "Food Technology" Department, Head of the Department of Education Credit System Management and Database Monitoring, Habibullayev Muhammad son of Habibulla visited Bukhara State University.
During the visit, the delegation of UrSU visited the University's Faculty of Physics and Mathematics, Faculty of Natural Sciences, Faculty of Information Technology, Faculty of Agronomy and Biotechnology in the field of educational process, research and innovation, and spiritual and educational work. They got acquainted with the work carried out, the achievements and prospective plans for future implementation.
During the discussions, the plan of work to be carried out in cooperation, in particular the exchange of students and professors, the issues of effective use of educational and scientific laboratories in cooperation, joint publication of new generation literature and articles in journals included in the Scopus database, participation in local and international project competitions, scientific- initial agreements were reached on current issues such as commercialization of research results.