Urganch davlat universitetida “Yoshlar Vatan xizmatida rostgo‘ylik va qonunlarni hurmat qilish tarafdori” mavzusida “Eng yaxshi plakat” va “Eng yaxshi surat” nominatsiyalari bo‘yicha tanlov o‘tkazilib g‘oliblar aniqlandi
Urganch davlat universitetida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 27.05.2019 yildagi “O‘zbekiston Respublikasida korruptsiyaga qarshi kurashish tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PF-5729-son Farmoni va BMT Taraqqiyot dasturining “O‘zbekistonda samarali, hisob beruvchi va shaffof instututlari orqali korruptsiyaga qarshi kurashish” loyihasi ijrosi yuzasidan “Yoshlar Vatan xizmatida rostgo‘ylik va  qonunlarni hurmat qilish tarafdori” mavzusida “Eng yaxshi plakat” va “Eng yaxshi surat”  nominatsiyalari bo‘yicha tanlov o‘tkazilib g‘oliblar aniqlandi.

Winners of the contest for Best poster and Best Picture were announced at Urgench State University on the theme "Youth are for the honesty and respect for the law in their homeland"
The Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated 27.05.2019 No. UP-5729 "On measures to further improve the system of combating corruption in the Republic of Uzbekistan" at the Urgench State University and the United Nations Development Program Competition on "Best poster" and "Best image" on "Youth for honesty and respect for the law in the service of the homeland" were announced on the implementation of the project "Fighting Corruption through Transparent and Transparent Institutions".