Urganch davlat universitetida “Yoshlar Vatan xizmatida rostgo‘ylik va qonunlarni hurmat qilish tarafdori” mavzusida “Eng yaxshi plakat” va “Eng yaxshi surat” nominatsiyalari bo‘yicha tanlov o‘tkazilib g‘oliblar aniqlandi
Urganch davlat universitetida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 27.05.2019 yildagi “O‘zbekiston Respublikasida korruptsiyaga qarshi kurashish tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PF-5729-son Farmoni va BMT Taraqqiyot dasturining “O‘zbekistonda samarali, hisob beruvchi va shaffof instututlari orqali korruptsiyaga qarshi kurashish” loyihasi ijrosi yuzasidan “Yoshlar Vatan xizmatida rostgo‘ylik va  qonunlarni hurmat qilish tarafdori” mavzusida “Eng yaxshi plakat” va “Eng yaxshi surat”  nominatsiyalari bo‘yicha tanlov o‘tkazilib g‘oliblar aniqlandi.

В Ургенчском государственном университете были объявлены победители конкурса на лучший плакат и лучшую фотографию на тему «Молодежь за честность и уважение к закону на родине»
Указ Президента Республики Узбекистан от 27.05.2019 № УП-5729 «О мерах по дальнейшему совершенствованию системы противодействия коррупции в Республике Узбекистан» в Ургенчском государственном университете и Программе развития ООН Конкурс на «Лучший плакат» и «Лучший имидж» на тему «Молодежь за честность и уважение к закону на службе Родины» был объявлен о реализации проекта «Борьба с коррупцией через прозрачные и прозрачные институты».