URGANCH DAVLAT UNIVERSITETI KENGASHINING 7-MAJLISI BOʻLIB OʻTDI
Bugun, 6-mart kuni Urganch davlat universiteti Kengashining 7-majlisi oʻtkazildi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Kengash yigʻilishida O‘zbekiston  Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Xorazm viloyatiga tashrifi yakunlari haqida axborot tinglanib, Urganch davlat universitetining 2023-yildagi moliyaviy-xo‘jalik faoliyati, universitetda tyutorlar faoliyatining tashkil etilganligi va samaradorligi, kafedralarda bajarilayotgan bitiruv malakaviy ishlari va magistrlik dissertatsiyalari mavzularining mintaqa muammolari bilan bog‘liqligi  hamda Texnika fakultetida talabalar bandligini ta’minlash bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar to‘g‘risida mas’ullar tomonidan hisobot berildi.

СОСТОЯЛОСЬ 7-Е ЗАСЕДАНИЕ СОВЕТА УРГEНЧСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО УНИВЕРСИТЕТА
Сегодня, 6 марта, состоялось 7-е заседание Совета Ургенчского государственного университета. Совет прошел под председательством ректора университета Бахрома Абдуллаева и членов совета.
На заседании совета была заслушана информация об итогах визита Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в Хорезмскую область, финансово-экономической деятельности Ургенчского государственного университета в 2023 году, организации и эффективности тьюторской деятельности в университете, выпускной квалификационной работе, проводимой на кафедрах, и региональным проблемам тем магистерских диссертаций, а также был сдан отчет должностных лиц о проводимой работе по обеспечению трудоустройства студентов технического факультета.