Olam nurga to’lsin, sen bilan Navro’z!
Universitetimizda “Olam nurga to‘lsin sen bilan, Navro‘z!” ezgu g’oyasi ostida tashkil etilgan Navro’z sayli bugun viloyatimiz markazidagi "Avesto" bog' majmuasida viloyat miqyosida bo'lib o'tadigan bayram saylida davom etmoqda.
Bugun kun davomida bir-biridan qiziqarli xalq oʻyinlari, sport musobaqalar, hunarmandchilik, ilmiy va innovatsion texnologiyalar hamda milliy taomlarimiz ko'rgazmalari, milliy qadriyatlarimizni o'zida mujassam etgan kuy va qoʻshiqlar ishtirokchilarga bayramona kayfiyat ulashish ilinjida tayyorlab qo'yilgan.
Urganch davlat universiteti jamoasi o’z pavilyonida bugungi tantanani ko’tarinki ruhda nishonlamoqda.

Пусть мир наполнится светом, с тобой Навруз!
Праздник Навруз, организованный в нашем университете в рамках благородной идеи «Пусть мир наполнится светом, с тобой Навруз!», сегодня продолжается в рамках общеобластного праздника в садовом комплексе «Авесто» в центре нашего региона.
Сегодня для того, чтобы поделиться с участниками праздничным настроением, подготовлены интересные народные игры, спортивные соревнования, поделки, научные и инновационные технологии и выставки наших национальных блюд, мелодий и песен, воплощающих наши национальные ценности.
Сегодняшнюю церемонию в своем павильоне коллектив Ургенчского государственного университета отмечает в веселом духе.