Olam nurga to’lsin, sen bilan Navro’z!
Universitetimizda “Olam nurga to‘lsin sen bilan, Navro‘z!” ezgu g’oyasi ostida tashkil etilgan Navro’z sayli bugun viloyatimiz markazidagi "Avesto" bog' majmuasida viloyat miqyosida bo'lib o'tadigan bayram saylida davom etmoqda.
Bugun kun davomida bir-biridan qiziqarli xalq oʻyinlari, sport musobaqalar, hunarmandchilik, ilmiy va innovatsion texnologiyalar hamda milliy taomlarimiz ko'rgazmalari, milliy qadriyatlarimizni o'zida mujassam etgan kuy va qoʻshiqlar ishtirokchilarga bayramona kayfiyat ulashish ilinjida tayyorlab qo'yilgan.
Urganch davlat universiteti jamoasi o’z pavilyonida bugungi tantanani ko’tarinki ruhda nishonlamoqda.

May the world be filled with light with you, Navruz!
In our university, "May the world be filled with light with you, Navruz!" Navruz festival, organized under the noble idea, continues today in the province-wide festival in the "Avesto" garden complex in the center of our region.
Today, interesting folk games, sports competitions, crafts, scientific and innovative technologies and exhibitions of our national dishes, tunes and songs embodying our national values   have been prepared in order to share the festive mood with the participants.
The team of Urgench State University is celebrating today's ceremony in its pavilion in a cheerful spirit.