Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayevning Sport va san’at fakulteti talaba-yoshlari bilan uchrashuvi bo’lib o’tdi.
Unda UrDU birinchi prorektori D.Ibodullayev, rektor maslahatchisi R.Sharipov, fakultet dekani S.Koʻpalov hamda fakultetning 1-kurs talabalari ishtirok etishdi.
Uchrashuvda o‘quv, maʼnaviy-maʼrifiy jarayonlarning tashkil etilishi,  talabalarning darsdan tashqari boʻsh vaqtlarini mazmunli oʻtkazishlari uchun tashkil etilgan toʻgaraklar, universitetning ichki tartibi, “Odob-axloq” qoidalari haqida soʻz yuritildi.
Shuningdek, bugungi kunda dunyoda boʻlayotgan turli tahlikali holatlar haqida alohida toʻxtalib, talabalarni ogohlikka chorladi hamda yoshlarni tinch va osoyishta yurtimizda ularga yaratilgan imkoniyatlardan unumli foydalanishga, vatanparvar, yurtga sadoqatli, salohiyati va bilimi yuksak shaxs boʻlishga chaqirdi.

Rector of Urgench State University Bakhrom Abdullayev met with students of the Faculty of Sports and Arts.
First vice-rector of UrSU D.Ibodullayev, Rector's adviser R.Sharipov, dean of the faculty S.Kopalov and 1st year students of the faculty took part in it.
In the meeting they discussed the organization of educational, spiritual and educational processes, clubs organized for students to meaningfully spend their free time outside of classes, the internal order of the university, the rules of "Ethics".
He also spoke about various dangerous situations happening in the world today, called on students to be aware and called on young people to use the opportunities created for them in our peaceful country, to be patriots, loyal to the country, people with high potential and knowledge.