PROKUROR VA YOSHLAR UCHRASHUVI
Bugungi kunda yoshlarni har tomonlama qoʻllab-quvvatlash, ular bandligini taʼminlash, yoshlarning har bir qatlami bilan manzilli ishlash, ularni qiynayotgan muammolarga yechim topish davlatimiz siyosati darajasiga koʻtarilgan.
Shu munosabat bilan bugun, 19-aprel kuni Xorazm viloyat prokurori Muradxon Axmedovning Urganch davlat universiteti talabalari bilan uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
Talabalarni muammolarini tinglash va hal etish, ularni oldida turgan to'siqlarni bartaraf etishga ko'maklashish, shuningdek, IT va tadbirkorlikka qiziqtirish maqsadida tashkil etilgan ushbu ochiq muloqot UrDU rektori Baxrom Abdullayev raisligida tashkil etildi.
Unda talabalar bilan ochiq va erkin ruhda suhbat olib borgan viloyat prokurori M.Axmedov bugungi kunda yoshlar orasida uchrayotgan huquqbuzarlik va jinoyatchilik holatlari haqida soʻz yuritib,  yoshlarni huquqlari, burch va majburiyatlari haqida to'xtaldi. Davlatimiz tomonidan yoshlarni har tomonlama qoʻllab-quvvatlash maqsadida yaratilayotgan sharoit va imkoniyatlarga toʻxtalib, ulardan oqilona foydalanishga chaqirdi.
Shuningdek, mazkur uchrashuvda Raqamli texnologiyalar vazirligi Xorazm viloyati hududiy boshqarmasi boshlig‘i Z.Karimov, Kambag‘allikni qisqartirish va bandlik boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari A.Ilxomov, Markaziy bank viloyat bosh boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari R.Atajanov hamda Yoshlar ishlari agentligi viloyat boshqarmasi boshlig‘i T. Jumaniyozovlar tomonidan yoshlarni qo‘llab-quvvatlash borasida o‘zlarining yo‘nalishlari bo‘yicha olib borilayotgan ishlari yuzasidan ma’lumot berildi.
Uchrashuv davomida talaba-yoshlar ham oʻz fikr-mulohazalari, takliflari bilan faol qatnashdilar.
Muloqot yakunida universitetda tahsil olayotgan kam taʼminlangan oila farzandlariga sovgʻalar, IT yoʻnalishida oʻqish istagini bildirgan talabalarga bepul oʻqish uchun yoʻllanmalar, bir guruh talabalarga kitoblar jamlanmasi topshirildi.

MEETING OF THE PROSECUTOR AND THE YOUTH
Today, all-round support of young people, ensuring their employment, working with each stratum of young people, and finding solutions to the problems that plague them have risen to the level of our state's policy.
In this regard, today, April 19, Khorezm regional prosecutor Muradkhan Akhmedov met with students of Urgench State University.
This open dialogue was organized under the chairmanship of UrSU Rector Bakhrom Abdullayev in order to listen to and solve students' problems, to help them overcome obstacles, and also to interest them in IT and entrepreneurship.
The regional prosecutor M. Akhmedov, who had an open and free conversation with the students, talked about the cases of violations and crimes among young people today, and spoke about the rights, duties and obligations of young people. He touched on the conditions and opportunities created by our state for the comprehensive support of young people and called on them to be used wisely.
Also, at this meeting, the head of the Khorezm Region Regional Department of the Ministry of Digital Technologies Z. Karimov, the Deputy Head of the Poverty Alleviation and Employment Department A. Ilhomov, the Deputy Head of the Regional General Department of the Central Bank R. Atajanov and Youth Affairs T.Jumaniozov, the head of the regional department of the agency, informed about the work being carried out in their direction to support young people.
During the meeting, students actively participated with their opinions and suggestions.
At the end of the dialogue, gifts were given to the children of low-income families studying at the university, vouchers for free study to students who expressed a desire to study in the IT field, and a set of books to a group of students.