Akademik Xolboy Ibraimov Jaloladdin Manguberdi nomidagi harbiy-akademik litseyida bo'ldi
24-aprel kuni Urganch davlat universitetiga tashrif chog'ida Qori Niyoziy nomidagi O‘zbekiston pedagogika fanlari ilmiy tadqiqot instituti direktori, akademik Xolboy Ibraimov  universitet O'quv ishlari bo'yicha prorektor Sardor Xodjaniyozov bilan hamrohlikda  Urganch davlat universitetining o'quv-metodik hamkori Jaloladdin Manguberdi nomidagi harbiy-akademik litseyiga tashrif buyurdi.
Tashrif asnosida litsey o'qituvchi va o'quvchilari bilan uchrashuv tashkil etilib, akademik X.Ibraimov bugungi kunda mamlakatimizda yoshlar uchun yaratilayotgan keng imkoniyatlar, yurtimiz yoshlarining oliy ta'lim sohasida erishayotgan yutuqlarini e'tirof qildi va o'quvchi yoshlarga o'z tavsiyalarini berdi.
Uchrashuv davomida akademik X.Ibraimov o'zining uzoq yillik pedagogik mahorati va boy tajribasi bilan bo'lishdi.  Bir so'z bilan aytganda, uchrashuv litsey o'qituvchilari uchun katta mahorat darsi bo'ldi.
Shuningdek, harbiy akademik  litseyning faoliyati, o'quvchilar uchun yaratilgan sharoitlar, moddiy texnik bazasi hamda universitet tomonidan tashkil etilgan "Zakovat" xonasi bilan yaqindan tanishdi.

Академик Холбой Ибраимов посетил военно-академический лицей имени Джалоладдина Мангуберди
24 апреля в ходе визита в Ургенчский государственный университет директор Научно-исследовательского института педагогических наук Узбекистана имени Кори Ниязи академик Холбой Ибраимов в сопровождении проректора по учебной работе университета Сардора Ходжаниезова посетил военно-академический лицей имени Джалаладдина Мангуберди, методического партнера Ургенчского государственного университета.
В ходе визита была организована встреча академика Х.Ибраимов с преподавателями и учащимися лицея, в которой он отметил широкие возможности, созданные сегодня для молодежи в нашей стране, достижения молодежи в сфере высшего образования и дал свои рекомендации студентам.
В ходе встречи академик Х.Ибраимов поделился своим многолетним педагогическим мастерством и богатым опытом. Словом, встреча стала отличным мастер-классом для учителей старших классов.
Он также ознакомился с деятельностью военно-академического лицея, условиями, созданными для учащихся, материально-технической базой и комнатой «Заковат», организованной вузом.