Umumta’lim maktablari o‘quvchilari uchun kimyo, biologiya, informatika va axborot texnologiyalari fanlaridan olimpiada oʻtkazildi
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2024-yil 3-apreldagi “Kimyo-biologiya fanlari bo‘yicha ko‘p bosqichli universitet olimpiadasini o‘tkazish to‘g‘risida”gi xati hamda “Informatika va axborot texnologiyalari fani bo‘yicha ko‘p bosqichli universitet olimpiadasini o‘tkazish to‘g‘risida”gi 03/51/02-02/19-182-sonli xati asosan, 26-aprel kuni Urganch davlat universitetida umumta’lim maktablari o‘quvchilari uchun kimyo, biologiya, informatika va axborot texnologiyalari  fanlaridan olimpiada oʻtkazildi.
Unda viloyatimiz umumtaʼlim maktablarining mazkur olimpiadaning tuman va viloyat bosqichlaridan muvaffaqiyatli oʻtgan 11-sinf oʻquvchilari ishtirok etdi.
Yakuniy universitet bosqichida faxrli 1-,2-, 3-o’rin olgan o‘quvchilar g‘olib deb topilib, Urganch davlat universitetiga imtiyoz asosida oʻqishga tavsiya etildi.

Olympiad in chemistry, biology, informatics and information technologies was held for students of general education schools
According to the letter of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan dated April 3, 2024 "On holding the multi-level university Olympiad in chemical and biological sciences" and "Informatics and information technologies 03/51/02-02/19-182 "On holding a multi-level university Olympiad in science" basically, on April 26, students of secondary schools at Urgench State University Olympiad in chemistry, biology, informatics and information technologies was held.
11th-grade students of general education schools of our region who successfully passed the district and regional stages of this Olympiad took part in it.
At the final university stage, the students who took the 1st, 2nd, 3rd place were recognized as winners and recommended to study at Urgench State University on the basis of preferential treatment.