Yangiariq tumani prokurori va talaba-yoshlar uchrashuvi bo’lib o’tdi
Bugun, 29-aprel kuni Urganch davlat universitetida Yangiariq tumani prokurori va yoshlar uchrashuvi Yangiariq tumanida istiqomat qiluvchi talaba-yoshlar ishtirokida o’tkazildi.
Unda Yangiariq tumani prokurori katta yordamchisi J.Rajabov, tuman Departament boshlig’i X.Rajabov, tuman MIB boshlig’i R.Tillayev, tuman sektor kotibi S.Ollaberganov hamda universitet Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo’limi boshlig’i X.Shixova ishtirok etdi.
Prokuror bilan uchrashuvda mahalla yoshlarni har tomonlama himoya qilishga qaratilgan qonun hujjatlari, yoshlarda mavjud muammolarni o'rganish hamda ularni bartaraf qilishga qaratilgan chora-tadbirlar to'g'risida suhbat olib borildi.
Shuningdek, korrupsiyaning har qanday koʻrinishlariga qarshi kurashishni oʻzimizdan boshlashimiz kerakligi, buning uchun esa shaxsning huquqiy ong va huquqiy madaniyati yetarli darajada shakllangan boʻlishi lozimligini ta’kidlandi.
Uchrashuvda talabalar ham oʻz fikrlari bilan faol qatnashib,  oʻzlarini qiziqtirgan savollariga masʼullardan javob oldilar.

A meeting of Yangariq district prosecutor and students was held
Today, on April 29, at Urgench State University, a meeting of Yangariq district prosecutor and youth was held with the participation of students and youngsters living in Yangariq district.
Senior assistant prosecutor of Yangiariq district J.Rajabov, district head of department H.Rajabov, district MIB head R.Tillayev, district sector secretary S.Ollaberganov and the head of the university's anti-corruption "Compliance-control" system management department Kh.Shikhova participated in it.
At the meeting with the prosecutor, there was a discussion about the laws aimed at the comprehensive protection of the youth of the neighborhood, the study of the existing problems of the youth, and the measures aimed at their elimination.
It was also emphasized that we should start fighting against all forms of corruption from ourselves, and for this, a person's legal consciousness and legal culture should be sufficiently formed.
Students actively participated in the meeting with their opinions and received answers to their questions from the officials.