Urganch davlat universitetida XK “Cert Akademy GROUP” xalqaro trening kompaniyasi tomonidan universitet rahbar xodimlari uchun seminar-treninglar boshlandi
Bugun Urganch davlat universitetida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 12-yanvardagi “Korrupsiyaga qarshi kurashish ishlarining samaradorligini reyting baholash tizimini joriy etish chora-tadbirlari to‘g‘risida” 81-son qarori, O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2024-yil 20-fevaldagi 3/23-4/1-1197-sonli xatiga asosan korrupsiyaga qarshi kurashish masalalari bo‘yicha 4 kunlik treninglar o'z ishini boshladi.
Treningda “Cert Akademy GROUP” kompaniyasi o'qituvchisi Alisher Alimov tomonidan o'quv-mashg'ulotlari olib borilmoqda.
O'quvlarning birinchi kunida korrupsiyaga qarshi kurashish qanday tashkil etilishi, tashkilotlarda korrupsion xavflarni aniqlash hamda antikorrupsion choralarni joriy qilish to'g'risida ma'lumotlar berilmoqda.

International training company "Cert Akademy GROUP" JK "Cert Akademy GROUP" has started seminars and trainings for university managers at Urgench State University.
Today, at Urgench State University, the President of the Republic of Uzbekistan's Resolution No. 81 of January 12, 2022 "On measures to introduce a system for rating the effectiveness of anti-corruption efforts", Higher education of the Republic of Uzbekistan, science and according to the letter of the Minister of Innovation No. 3/23-4/1-1197 dated February 20, 2024, 4-day trainings on fighting corruption started.
The training is conducted by Alisher Alimov, a teacher of "Cert Akademy GROUP" company.
On the first day of training, information is given on how to organize the fight against corruption, how to identify corruption risks in organizations, and how to introduce anti-corruption measures.