Urganch davlat universitetida XK “Cert Akademy GROUP” xalqaro trening kompaniyasi tomonidan universitet rahbar xodimlari uchun seminar-treninglar boshlandi
Bugun Urganch davlat universitetida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 12-yanvardagi “Korrupsiyaga qarshi kurashish ishlarining samaradorligini reyting baholash tizimini joriy etish chora-tadbirlari to‘g‘risida” 81-son qarori, O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2024-yil 20-fevaldagi 3/23-4/1-1197-sonli xatiga asosan korrupsiyaga qarshi kurashish masalalari bo‘yicha 4 kunlik treninglar o'z ishini boshladi.
Treningda “Cert Akademy GROUP” kompaniyasi o'qituvchisi Alisher Alimov tomonidan o'quv-mashg'ulotlari olib borilmoqda.
O'quvlarning birinchi kunida korrupsiyaga qarshi kurashish qanday tashkil etilishi, tashkilotlarda korrupsion xavflarni aniqlash hamda antikorrupsion choralarni joriy qilish to'g'risida ma'lumotlar berilmoqda.

Международная тренинговая компания «Cert Akademy GROUP» АО начала семинары и тренинги для руководителей в Ургенчском государственном университете.
Согласно письму № 3/23-4/1-1197 от 20 февраля 2024 года Министерства высшего образования, науки и инноваций, а также постановлению Президента Республики Узбекистан от 12 января 2022 года №81 «О мерах по внедрению системы оценки эффективности антикоррупционной деятельности», сегодня в Ургенчском государственном университете начались 4-дневные тренинги по противодействию коррупции.
Тренинг проводит Алишер Алимов, преподаватель компании «Cert Akademy GROUP».
В первый день обучения дается информация о том, как организовать борьбу с коррупцией, как выявить коррупционные риски в организациях, как внедрить антикоррупционные меры.