“Talabalar ligasi” ning Respublika final bosqichi g'oliblari tantanali kutib olindi
“Talabalar ligasi” ning Respublika final bosqichida ishtirok etish uchun joʼnab ketgan Urganch davlat universiteti jamoasi Urganch vokzalida tantanali kutib olindi.
Joriy yil 24-28 may kunlari Namangan, Navoiy viloyatlari va Toshkent shahrida joylashgan sport maydonlarida oliy taʼlim muassasalari talabalari oʻrtasida “Talabalar ligasi” musobaqasining Respublika final bosqichi boʼlib oʼtdi.
Musobaqalarda universitetimiz jamoasi munosib ishtirok etib, faxrli oʼrinlarni qoʼlga kiritdilar. Umumiy hisobda talabalarimiz 7 ta oltin, 10 ta kumush, 10 ta bronza medalni qo’lga kiritishdi:
Stol tennis boʻyicha faxrli 1-oʻrin;
Basketball bo’yicha 2-o’rin (yigitlar o’rtasida);
Voleybol bo’yicha 3-o’rin (qizlar o’rtasida).
Bugun Urganch vokzalida universitet rahbariyati hamda Sport va sanʼat fakulteti professor-oʼqituvchilari qahramonlarimizni tantanali kutib olishdi.

Торжественно приветствовали победителей республиканского финального этапа «Студенческой лиги»
На железнодорожном вокзале Ургенча торжественно встречали команду Ургенчского государственного университета, выехавшую для участия в республиканском финальном этапе «Студенческой лиги».
24-28 мая текущего года на спортивных площадках, расположенных в Наманганской, Навоийской областях и городе Ташкенте, прошел республиканский финальный этап соревнований «Студенческая лига» среди студентов высших учебных заведений.
Команда нашего университета приняла участие в соревнованиях и заняла почетное место. В общем счёте наши студенты получили 7 золотых, 10 серебряных, 10 бронзовых медалей:
Почётное 1-место по настольному теннису;
2-место по баскетболу (среди юношей);
3-место по волейболу (среди девушек).
Сегодня на железнодорожном вокзале Ургенча руководство университета и преподаватели факультета спорта и искусств приветствовали наших героев.