“Talabalar ligasi” ning Respublika final bosqichi g'oliblari tantanali kutib olindi
“Talabalar ligasi” ning Respublika final bosqichida ishtirok etish uchun joʼnab ketgan Urganch davlat universiteti jamoasi Urganch vokzalida tantanali kutib olindi.
Joriy yil 24-28 may kunlari Namangan, Navoiy viloyatlari va Toshkent shahrida joylashgan sport maydonlarida oliy taʼlim muassasalari talabalari oʻrtasida “Talabalar ligasi” musobaqasining Respublika final bosqichi boʼlib oʼtdi.
Musobaqalarda universitetimiz jamoasi munosib ishtirok etib, faxrli oʼrinlarni qoʼlga kiritdilar. Umumiy hisobda talabalarimiz 7 ta oltin, 10 ta kumush, 10 ta bronza medalni qo’lga kiritishdi:
Stol tennis boʻyicha faxrli 1-oʻrin;
Basketball bo’yicha 2-o’rin (yigitlar o’rtasida);
Voleybol bo’yicha 3-o’rin (qizlar o’rtasida).
Bugun Urganch vokzalida universitet rahbariyati hamda Sport va sanʼat fakulteti professor-oʼqituvchilari qahramonlarimizni tantanali kutib olishdi.

The winners of the Republican final stage of the "Student League" were solemnly welcomed
The team of Urgench State University, which left to participate in the Republican final stage of the "Student League", was solemnly welcomed at the Urgench railway station.
On May 24-28 of this year, the Republican final stage of the "Student League" competition between students of higher education institutions was held on the sports fields located in Namangan, Navoi regions and Tashkent city.
The team of our university took part in the competitions and took pride of place. In total, our students won 7 gold, 10 silver, 10 bronze medals:
Proud 1st place in table tennis;
2nd place in basketball (among boys);
3rd place in volleyball (among girls).
Today at the Urgench train station, the management of the university and professors of the Faculty of Sports and Arts welcomed our heroes.