O'zFA O'zbek tili, adabiyoti va folklori instituti direktor o'rinbosari, filolologiya fanlari doktori, professor Asadov Maqsud Husenovich Urganch davlat universitetida mahorat darsi o'tdi
Joriy yilning 31-may kuni O'zbek filologiyasi fakultetida f.f.d, prof. M.Asadov tomonidan O'zbek tili ta'lim yo'nalishi talabalariga "O'zbek navoiyshunosligining dolzarb masalalari" mavzusida mahorat darsi tashkil etildi.
Dars avvalida fakultet dekani D.G'ayipov olimning ilmiy faoliyati yuzasidan ma'lumotlarni qayd qilib, kelgusi faoliyatlarida muvaffaqiyatlar tiladi.
Unda o'zbek navoiyshunosligi rivojiga katta hissa qo'shayotgan adabiyotshunoslar, bu tarmoqning o'zbek adabiyotshunosligidagi muhim o'rin egallaganligi borasida fikr-mulohazalar bayon qilindi.
Talabalar o'zlarini qiziqtirgan savollariga javob olishdi.
Dars yakunida D.G'ayipov olimga tashrifi uchun o'z minnatdorligini bildirdi hamda tashakkurnoma va esdalik sovg'alar topshirdi.

Deputy Director of the Institute of Uzbek Language, Literature and Folklore of the Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan, Doctor of Philology, Professor Maksud Khusenovich Asadov conducted a master class at Urgench State University
On May 31 of this year, at the Faculty of Uzbek Philology, Ph.D., prof. M. Asadov organized a master class for the students of Uzbek language education on the topic "Actual issues of Uzbek linguistics".
At the beginning of the lesson, the dean of the faculty, D.Gayipov, noted the scientific activity of the scientist and wished him success in his future activities.
In it, literary critics who make a great contribution to the development of Uzbek Navoiy studies, opinions about the important place of this field in Uzbek literary studies were expressed.
Students got answers to their questions.
At the end of the lesson, D.Gayipov expressed his gratitude to the scientist for his visit and handed over a thank you note and souvenirs.