O'zFA O'zbek tili, adabiyoti va folklori instituti direktor o'rinbosari, filolologiya fanlari doktori, professor Asadov Maqsud Husenovich Urganch davlat universitetida mahorat darsi o'tdi
Joriy yilning 31-may kuni O'zbek filologiyasi fakultetida f.f.d, prof. M.Asadov tomonidan O'zbek tili ta'lim yo'nalishi talabalariga "O'zbek navoiyshunosligining dolzarb masalalari" mavzusida mahorat darsi tashkil etildi.
Dars avvalida fakultet dekani D.G'ayipov olimning ilmiy faoliyati yuzasidan ma'lumotlarni qayd qilib, kelgusi faoliyatlarida muvaffaqiyatlar tiladi.
Unda o'zbek navoiyshunosligi rivojiga katta hissa qo'shayotgan adabiyotshunoslar, bu tarmoqning o'zbek adabiyotshunosligidagi muhim o'rin egallaganligi borasida fikr-mulohazalar bayon qilindi.
Talabalar o'zlarini qiziqtirgan savollariga javob olishdi.
Dars yakunida D.G'ayipov olimga tashrifi uchun o'z minnatdorligini bildirdi hamda tashakkurnoma va esdalik sovg'alar topshirdi.

Заместитель директора Института узбекского языка, литературы и фольклора Академии Наук Республики Узбекистан, доктор филологических наук, профессор Асадов Максуд Хусенович провел мастер-класс в Ургенчском государственном университете
31-мая текущего года д.ф.н., проф. М.Асадов провёл мастер-класс для студентов узбекского языкового образования на тему «Актуальные вопросы узбекского языкознания».
В начале занятия декан факультета Д.Гайипов дал информацию о научной деятельности ученого и пожелал ему успехов в дальнейшей деятельности.
В нём литературоведами, внёсшими большой вклад в развитие узбекского навоиведения, были высказаны мнения о важном месте этой области в узбекском литературоведении.
В конце занятия Д.Гайипов выразил ученому благодарность за визит и вручил благодарственное письмо и сувениры.