Yozgi turizm maktabi ochilishi boʻlib oʻtdi
Xabaringiz bor, joriy yilning 3-10-iyun kunlari Urganch davlat universiteti tomonidan hamkor oliy ta’lim muassasalari talabalari uchun yozgi turizm maktabi tashkil etilmoqda. Unda TIQXMMI Milliy tadqiqot universiteti hamda Xitoyning hamkor Gansu qishloq xo‘jaligi universitetidan 20 nafardan ortiq talaba-yoshlar ishtirok etishmoqda.
Bugun yozgi turizm maktabning ochilishiga bagʻishlangan uchrashuv boʻlib oʻtdi. Unda Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev bu kabi yozgi maktablarning har yili anʼanaviy tarzda tashkil etilishi, uning O’zbekiston-Xitoy o’rtasidagi do’stlik aloqalarini yanada mustahkamlashga qaratilganligini ta’kidlab, loyiha doirasida ishtirokchilarning universitetning salohiyati, qolaversa, tariximiz, madaniyatimiz, turistik hududlarimiz hamda diqqatga sazovor maskanlarimiz bilan yaqindan tanishish imkoniyati mavjudligini qayd etdi.
Shundan soʻng, yozgi maktab qatnashchilari reja boʻyicha Oʻzbekiston tarixi yuzasidan maʼruzada ishtirok etishdi.

Summer tourism school was opened
As you know, on June 3-10 of this year, Urgench State University is organizing a summer tourism school for students of partner higher education institutions. More than 20 students from TIIAME National Research University  and the partner Gansu Agricultural University of China are participating in it.
A meeting dedicated to the opening of the summer tourism school was held today. Rector of Urgench State University B.Abdullayev emphasized that such summer schools are organized every year in a traditional way, and that it is aimed at further strengthening the friendly relations between Uzbekistan and China, and noted that there is an opportunity to get acquainted with our tourist areas and places of interest.
After that, the participants of the summer school took part in a lecture on the history of Uzbekistan according to the plan.