Urganch davlat universitetida “Maʼrifiy targʻibot” mavzusida oʻquv kursi o’tkazildi
Bugun, 8-iyun kuni Urganch davlat universitetida Respublika Maʼnaviyat va maʼrifat kengashining kengaytirilgan yigʻilishi davomida berilgan topshiriqlar boʻyicha 50-sonli bayoni bilan tasdiqlangan dasturning 11-bandida belgilangan topshiriq ijrosini taʼminlash maqsadida Xorazm viloyatidagi oliy taʼlim, akademik litsey va professional taʼlim muassasalarida faoliyat olib borayotgan maʼnaviyatga masʼul xodimlari uchun Zoom platformasi orqali “Maʼrifiy targʻibot” mavzusida oʻquv kursi bo’lib o’tdi.
Unda universitet birinchi prorektori D.Ibadullayev, “Tarix” kafedrasi dotsentlari R.Anyozov, B.Jumaniyazov, I.Nurmetov va universitet ta'lim-tarbiya maslahatchilari ishtirok etdi. Shuningdek, viloyatdagi bir qator oliy ta’lim muassasalari vakillari ham zoom orqali ishtirok etishdi.
O’quv kursi davomida “Maʼnaviyat hayotimizda yangi kuch, yangi harakatga aylanishi kerak”, “Bugungi dunyoning siyosiy mafkuraviy manzarasi va yoshlarda vatanparvarlik gʻoyalarini shakllantirish”, “Oliy taʼlim muassasalarida maʼnaviy-maʼrifiy ishlarni tashkil etish: muammo va yechimlar” singari mavzularda ma’ruzalar qilindi.

A training course on "Educational Propaganda" was held at Urgench State University
Today, June 8, at Urgench State University, during an extended meeting of the Republican Council of Spirituality and Education, in order to ensure the implementation of the tasks specified in paragraph 11 of the program approved by Regulation No. 50, a training course “Educational Propaganda” was conducted for responsible employees through the Zoom platform.
It was attended by the first vice-rector of the university D.Ibadullayev, associate professors of the "History" department R.Anyozov, B.Jumaniyazov, I.Nurmetov and the university's educational advisers. Representatives of a number of higher education institutions in the region also participated via Zoom.
During the training course, lectures are done on topics such as "Spirituality should become a new force, a new movement in our lives", "The political-ideological landscape of today's world and the formation of patriotic ideas in young people", "Organization of spiritual and educational work in higher educational institutions: problems and solutions".